ETH kazancındaki düşüş

Ekran kartlarını vergi vererek alıyoruz, elektrik de aynı şekilde. İşin içine arıza riski ve kazanç-kayıp riski giriyor, bunları da hesaba katın. Yani bu ekran kartları imkânsız bozulmayan aletler değiller. Böyle olsa herkes bu işe girer istisnasız nasıl olsa havadan kazanılıyor. En aşağı 10-12 ay riske atıyor insanlar bu işe girerken o da uygun fiyata bulursa.
Hangi iş böyle değil ki? Herkes bir iş kurarken yatırım yaparken belli miktarda parayı riske atıyor, o işi yaparken çıkabilcek olası sorunları ve maliyetleri göze alıyor bu sadece biz madencilere özel değil. Net bir amorti süremiz olmasa da bir çok sektördeki amorti süresinden kısa.

Kazımı etkilemez diye düşünüyorum ama para çekme borsa vs etkileyecek o kadar faiz verecek devlet bir yerden çıkmalı bu para.

Evet kazıma engel gelmeyecek belli ki çünkü evet millete vadedilen faizleri bir yerden çıkaracaklardı kriptocuları gözlerine kestirdiler. Yoksa daha önce karşıyız demişlerdi. Diyelim ki kazım yaptık ve bu parayı yabancı borsada saklıyoruz ve devlet bundan vergi alamadı. Böyle olursa bağımsızlık var ama ben o borsadaki parayı TR borsasına çektiğimde devletin o paradan vergi alma hakkı doğacak. Diyelim ona da dokunmadı o zaman bankaya çektiğim an vergi için enseleyecek. Sorun TL'ye çevirirken yaşanacak sanıyorum.

Arkadaşlar selamlar Trex ETH kazımda ciddi bir kazanç düşüşü var, nedir işin aslını bilen varmı? 3060 ti LHR ile 37-38 MHS (kart takoz gaming x serisi) 2 dolar gösteriyor etermine havuzu 1660S ile aşağı yukarı aynı değerler sorun ne acaba fikri olan varmı?

Arkadaşlar selamlar trex ETH kazımda ciddi bir kazanç düşüşü var, nedir işin aslını bilen var mı? 3060 Ti LHR ile 37-38 mhs (kart takoz Gaming X serisi) 2 dolar gösteriyor etermine havuzu 1660S ile aşağı yukarı aynı değerler sorun ne acaba fikri olan var mı?

Doğru hocam.

13 Aralıktan bugüne biriken para 1186 TL'den 1600 TL'ye çıkmış.

23 günde 400 TL birikmiş. 45 mh ile kazıyorum.

Dosya Ekleri

• 20220106_185700.png
    20220106_185700.png
    181,2 KB · Görüntüleme: 36

Geri
Yukarı