ETH minining için OC yapılmalı mı?

Emirhan5775

Hectopat
Yer
sinop
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar NiceHash adlı uygulama ile günde 2 euro kazanıyorum, ekran kartım 6 GB GTX 1660 Super Gaming X. Günümün çoğunu okulda ve dışarıda geçirdiğim için boş zamanlarında ek gelir olarak mininge başladım. Ama neredeyse hiçbir şey bilmiyorum. İnternette biraz araştırdıktan sonra 2 euronun kötü olabileceğini düşünüyorum. Ortalama 25 hashle kazıyorum. Overclock yapmadım. Eğer overclock yaparsam 32'ye kadar çıkabiliyor. Sizce yapmalı mıyım? Çok mu ömrünü azaltır overclock yaparsam? Garanti dışına çıkar mı? Beni bir aydınlatabilir misiniz? Sizce kazım yaptığım uygulamayı mı değiştireyim? Önerilerinizi bekliyorum.

Merhabalar, RX 480 8 GB ekran kartımın BIOS'unu modlayıp atiwinflash ile modlu BIOS'u yükleyince restart attıktan sonra bilgisayarımdaki ekran kartı driverı siliniyor ve eski BIOS'unu yüklediğim takdirde restart attıktan sonra driverla beraber düzeliyor. Ekran kartımın BIOS'unu modlayamıyorum bir de Radeon üzerinden kartıma o.c yapmaya çalıştığımda ufak miktarda bir OC de bile bilgisayar çökebiliyor. Yardımcı olabilecek biri var mı acaba? Millet 30-31 mh görürken benimki 22Mh'de kalıyor.

Merhabalar, RX 480 8 GB ekran kartımın BIOS'unu modlayıp atiwinflash ile modlu BIOS'u yükleyince restart attıktan sonra bilgisayarımdaki ekran kartı driverı siliniyor ve eski BIOS'unu yüklediğim takdirde restart attıktan sonra driverla beraber düzeliyor. Ekran kartımın BIOS'unu modlayamıyorum bir de Radeon üzerinden kartıma o.c yapmaya çalıştığımda ufak miktarda bir OC de bile bilgisayar çökebiliyor. Yardımcı olabilecek biri var mı acaba? Millet 30-31 mh görürken benimki 22Mh'de kalıyor.
VRAM markası nedir hocam.

67 derecede çalışıyor kaç olması gerekiyor bir bilginiz var mı bir de overclock yapınca garanti dışına çıkar mı kart?

Bu havalarda en fazla 45 derece olmalı. Miningde VRAM'e yük biniyor senin kartın şu an oyunda çalışır gibi çalışıyor + VRAM zorlanıyor. Bir an önce kartın gücünü düşür Memory yükselt 45 derece gibi değerlerde 32 MH kasarsın.

Yeni konu açabilirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı