Ethereum 2.0 geçiş başladı mı?

hocam ayı sezonunda hiçbir kart taksidini elektriği vs çıkarmaz, direk zararına kazarsiniz. Ayı döneminde kazima devam etmek istiyorsaniz cebinizden elektriği ödemeyi göze almali ve kazdığınız coine çok güveniyor olmaniz lazim diye düşünüyorum.

Tabi bide hodl yapmanız lazim, kazdıklarınizi satarsaniz çok saçma olur
Ayı sezonu net olarak nedir tüm coinlerin %50 değer kaybetmesi filan mı

Ayı sezonu net olarak nedir tüm coinlerin %50 değer kaybetmesi filan mı
Hocam ayı sezonunun tanimina google dan bakabilirsin, pratik olarak bilgi vermek gerekirse, belki %80 civarı.
Bitcoin için konuşacak olursak ayı sezonunda mantıken 1 bitcoinin değerinin şu anki ortalama kazım maliyetine (halvinge kadar 10.000$ civarı deniliyor, nasıl hesaplandigini bilmiyorum) düşmesi/yaklaşması beklenir.

Hocam ayı sezonunun tanimina Google'dan bakabilirsin, pratik olarak bilgi vermek gerekirse, belki %80 civarı.
Bitcoin için konuşacak olursak ayı sezonunda mantıken 1 Bitcoin'in değerinin şu anki ortalama kazım maliyetine (halvinge kadar 10.000$ civarı deniliyor, nasıl hesaplandigini bilmiyorum) düşmesi/yaklaşması beklenir.

Sebebi neki neden böyle bir sezon ayrımı var şu an bunu vergiler yasaklar değil piyasa belirliyor galiba 1 haftadır düşüş var bir taraftan da

Sebebi neki neden böyle bir sezon ayrımı var şu an bunu vergiler yasaklar değil piyasa belirliyor galiba 1 haftadır düşüş var bir taraftan da
Hocam biri yükselen ve hacimli grafikleri diğeri düşen ve hacimsiz grafiklerik kapsayan dönemleri belirttiği için birbirinden ayırmışlar, kış ile yaz gibi mesela. Vergiler, yasaklar, enflasyon, haberler, savaşlar ve küresel olaylar elbette bu döngü ile yakından ilişkilidir.
1-2 haftadır düşüş olması şu an için boğadan ayıya geçtiğimizi göstermez, fakat geçme ihtimalinin arttığını gösterir. Tam bir psikolojik harptir, insanlari ayıya inandırıp ellerindeki malı alıp boğaya devam da edebilirler, tam tersi boğaya inandırıp malı tepeden verip ellerindeki parayı alıp ayıya da geçebilirler. YTD

Hocam birçok olası senaryo var, ikinizde boşuna tartışıyorsunuz, aklımda kalanları yazayım.
Eth kazımı bitince herkes diğer birimlere kayınca;

1. Kazım zorlukları fırlayacak, paylaşanlar da çoğalınca kazanç iyice dibe vurunca birçok kişi rig leri satılığa çıkaracak, 2.inci eller ucuzlayacak, doğal olarak sıfır fiyatları da düşecek.

2. Benim gibi evinde para havuzu olanlar da elektriği vs dert etmeyip, sabırla uygun coinin bulana kadar değişik coinleri deneyecek, en sonunda birinde karar kılıp yola devam edecek.

Madencilik de bir meslek olma yolunda yavaş yavaş devam edecek.

3. Ekran kartı fiyatları düşünce kazanç durumuna göre rigini genişletenler de olacak, ben şahsen az kazandırsa da rigi büyütme taraftarıyım, her gün yeni bir coin çıkıyor.

ETzırt etpırt diye bi coin çıkar onu kazarız hep beraber.
Kardeşim eski bi konu ama yorumunuz bu günümüzle çok benzediği için yazmak istedim 1660 s 6 GB ile eth maning yapmaktayım ve 6 gün oldu hafta sonu zorluk gözle görülür derecede arttı 3 coin var sonrasında ETC ravecoin ve memory hangisi olur bilmem ama etcnin eth tabanlı olduğu İçin güven ve istikrar açısından miningcilere daha çok güven verir diye düşünmekteyim

hocam ayı sezonunda hiçbir kart taksidini elektriği vs çıkarmaz, direk zararına kazarsiniz. Ayı döneminde kazima devam etmek istiyorsaniz cebinizden elektriği ödemeyi göze almali ve kazdığınız coine çok güveniyor olmaniz lazim diye düşünüyorum.

Tabi bide hodl yapmanız lazim, kazdıklarınizi satarsaniz çok saçma olur
Benim için çok önemli değil. Kazdigimi satarım gider. Temmuz ayına kadar eth kar vermeye devam edecek. Temmuz da Londra hard work ile ne olacağını yasayip göreceğiz.
Btc den bağımsız coinlerde var. Kazar satar takilirsiniz ama ileriye dönük yatırım yapamazsiniz o ayrı. Elektrik faturasina gelirsek bana 500 tl dahi gelmiyor elektrik. Elimdeki kartlar elektrik parasını rahatlikla çıkarır. Bir de Btc vs geçen senelerdekinkadar düşük değil. Ayı sezonu gelse de kendilerini kurtarir. 35 bin den ayi sezonu girmekle 50 bin kusurlerden Ayı sezonu girmek bir değil.
Her neyse bekleyip göreceğiz neler olacağını. :) Kartların maliyeti çıktı gibi bir şey. En dibe vurursa kapatir sezon açılana kadar oyun oynariz. Mining harici işimiz gücümüz de var çok şükür. 😊

Benim için çok önemli değil. Kazdigimi satarım gider. Temmuz ayına kadar eth kar vermeye devam edecek. Temmuz da Londra hard work ile ne olacağını yasayip göreceğiz.
Btc den bağımsız coinlerde var. Kazar satar takilirsiniz ama ileriye dönük yatırım yapamazsiniz o ayrı. Elektrik faturasina gelirsek bana 500 tl dahi gelmiyor elektrik. Elimdeki kartlar elektrik parasını rahatlikla çıkarır. Bir de Btc vs geçen senelerdekinkadar düşük değil. Ayı sezonu gelse de kendilerini kurtarir. 35 bin den ayi sezonu girmekle 50 bin kusurlerden Ayı sezonu girmek bir değil.
Her neyse bekleyip göreceğiz neler olacağını. :) Kartların maliyeti çıktı gibi bir şey. En dibe vurursa kapatir sezon açılana kadar oyun oynariz. Mining harici işimiz gücümüz de var çok şükür. 😊
Hocam demek istediğim ethereum için ayı sezonunda kazdiginizi satmak yerine bir sonraki boğayı bekleyip o zaman satmaniz daha kârlı oldu geçtiğimiz yıllarda, siradaki coin her ne ise ayı sezonunda kazacaksaniz bu seçeneği de değerlendirin hocam bence, hem ne güzel hobi olarak yapiyormuşsunuz anladığım kadarıyla.
Btc den bağımsız coinler var derken blockchain zinciri olarak elbette haklısınız fakat fiyat olarak hepsi bitcoin'in eline bakıyor şuan.
Ayı sezonundaki elektrik mevzusuna gelirsek de evet hocam btc ve eth için kısmen doğru olabilir ama ethereum'un 2.2k, btc nin 50k olduğu şu anki boğa sezonunda bile 20 cent den fiyatlanan raven mesela değil elektriği kurtarmayı, e'sini bile kurtarmaz, benim kendi görüşüm bu hocam. Fiyat hashrate'i, hashrate de fiyatı takip eder eski bir madenci atasözü 😄😄

Hocam biri yükselen ve hacimli grafikleri diğeri düşen ve hacimsiz grafiklerik kapsayan dönemleri belirttiği için birbirinden ayırmışlar, kış ile yaz gibi mesela. Vergiler, yasaklar, enflasyon, haberler, savaşlar ve küresel olaylar elbette bu döngü ile yakından ilişkilidir.
1-2 haftadır düşüş olması şu an için boğadan ayıya geçtiğimizi göstermez, fakat geçme ihtimalinin arttığını gösterir. Tam bir psikolojik harptir, insanlari ayıya inandırıp ellerindeki malı alıp boğaya devam da edebilirler, tam tersi boğaya inandırıp malı tepeden verip ellerindeki parayı alıp ayıya da geçebilirler. YTD

Benim için çok önemli değil. Kazdigimi satarım gider. Temmuz ayına kadar ETH kar vermeye devam edecek. Temmuz da Londra hard work ile ne olacağını yasayip göreceğiz.
BTC'den bağımsız coinlerde var. Kazar satar takilirsiniz ama ileriye dönük yatırım yapamazsiniz o ayrı. Elektrik faturasina gelirsek bana 500 TL dahi gelmiyor elektrik. Elimdeki kartlar elektrik parasını rahatlikla çıkarır. Bir de BTC vs geçen senelerdekinkadar düşük değil. Ayı sezonu gelse de kendilerini kurtarir. 35 binden ayi sezonu girmekle 50 bin kusurlerden Ayı sezonu girmek bir değil.

Bence her şey düşse bile ileride değerlenileceğine inanılıyorsa zarar da olsa mininge devam edilir sonuçta atıyorum 1 2 sene sonra ya da 3 5 sene sonra 5 10 katına çıkacaksa neden zararına da olsa mining yapılmasın

Hocam demek istediğim ethereum için ayı sezonunda kazdiginizi satmak yerine bir sonraki boğayı bekleyip o zaman satmaniz daha kârlı oldu geçtiğimiz yıllarda, siradaki coin her ne ise ayı sezonunda kazacaksaniz bu seçeneği de değerlendirin hocam bence, hem ne güzel hobi olarak yapiyormuşsunuz anladığım kadarıyla.
Btc den bağımsız coinler var derken blockchain zinciri olarak elbette haklısınız fakat fiyat olarak hepsi bitcoin'in eline bakıyor şuan.
Ayı sezonundaki elektrik mevzusuna gelirsek de evet hocam btc ve eth için kısmen doğru olabilir ama ethereum'un 2.2k, btc nin 50k olduğu şu anki boğa sezonunda bile 20 cent den fiyatlanan raven mesela değil elektriği kurtarmayı, e'sini bile kurtarmaz, benim kendi görüşüm bu hocam. Fiyat hashrate'i, hashrate de fiyatı takip eder eski bir madenci atasözü 😄😄
Öyle tabi ki 🤣
Raven den ziyade yeni çıkmış coinler var fiyati cok düşük ve kazım kolayligi diye bir şey yok gün de 3k 4k adet kazabiliyorsunuz hal böyle olunca onlar elektirik ve kartlarin kendini amorti etmesi açısından ideal. Bu ise girmeden önce herşeyi arastirarak ve alternatifleri sürekli arastirarak hareket ediyorum. Bir de mining girenlerin çoğunluğu kartlarla oynamıyor. Olduğu gibi kazıyor. 75 watt kadar cekilebilecek kartlar 150 wattlarla kazım yaptiriyorlar. Kartlarla oynamaktan kastım bios atmak değil. Msi afterburner gibi programlar ile uv oc işlemleri.
Bekleyelim bakalım su Ayi efendiyi neler olacak hep beraber göreceğiz. 😁

Öyle tabi ki 🤣
Raven den ziyade yeni çıkmış coinler var fiyati cok düşük ve kazım kolayligi diye bir şey yok gün de 3k 4k adet kazabiliyorsunuz hal böyle olunca onlar elektirik ve kartlarin kendini amorti etmesi açısından ideal. Bu ise girmeden önce herşeyi arastirarak ve alternatifleri sürekli arastirarak hareket ediyorum. Bir de mining girenlerin çoğunluğu kartlarla oynamıyor. Olduğu gibi kazıyor. 75 watt kadar cekilebilecek kartlar 150 wattlarla kazım yaptiriyorlar. Kartlarla oynamaktan kastım bios atmak değil. Msi afterburner gibi programlar ile uv oc işlemleri.
Bekleyelim bakalım su Ayi efendiyi neler olacak hep beraber göreceğiz. 😁
Mehmet kardeşim discord tan ekleyebilirmiyim seni ara sıra kazım yapacağımız coinler hakkında kısa sohbetler edebiliriz sende uygun görürsen

Yeni konular

Geri
Yukarı