Ethereum 2.0 sonrası Bitcoin madenciliği yapılır mı?

Ekran kartıyla Bitcoin kazılmıyor diye biliyorum. Raven veya o da yeni sürüme kavuşmazsa Ethereum Classic kazılır.

Haklısınız kazılabilecek birçok altcoin var. Ama 10.000TL bir karta verdikten sonra aylık 300-400 kazanmak pek hoş olmaz.
Ekran kartıyla Bitcoin kazılmıyor diye biliyorum. Raven veya o da yeni sürüme kavuşmazsa Ethereum classic kazılır.

Bitcoin madenciliği hakkında çok bir şey bilmiyorum ama NiceHash diye bir coin var sanırım oda Bitcoin herhalde adı değişik sadece WhatToMine sitesinde kazım yapılabilir gibi duruyor.

Öncelikle iki coin de ayrı blok zincirine sahip. Etherium 2.0 geldiğinde kazım duracak fakat bu bitcoin kazma işini değiştirmeyecek. NiceHash olayı sizin madencilik gücünüzü anlık olarak kiralaması ve size karşılığında ödemeyi seçtiğiniz coin ile vermesi. Etherium kazımı biter Ergo, Raven vb. devam eder. Emin olun kar oranı yüksek olarak kazılacak koin olacaktır.

Mining de kullanılmış kartın değeri düşmüyor mu sorun çıkartma ihtimali daha yüksek.
Neden düşsün ki, üzerinde mining yapılmış mı yazıyor? Ayrıca mining yapılmış kart alınmaz algısı biraz yanlış bence. Kart maksimum 50 derecede çalışıyor, günlük kullanımdaki sıcaklığı geçmiyor bile. Alınmaz demek için en az 3-4 yıl kullanılmış olması lazım.

Geri
Yukarı