Ethereum 2.0 geçiş başladı mı?

Hocam bana da bunu gönderdiler biraz darlayınca ama nasıl anlayabilir? Sadece 1 hafta 12 saat mining yapıldı. Fan arızası olarak gönderdik ki o da çok nadir oluyordu. Fanlar dönmüyordu reset atınca düzeliyordu. Artık yazılımla mı alakası vardır bilemiyorum ama PSU'da vesaire bir problem yoktu.
Ekran kartını bios değiştirmeden limit dışı kullanamazsınız benim bildiğim kadarıyla.
Ben de 2-3 aydır mining yapıyorum, kartların voltajları düşürülür ve frekansları yükseltilir GENELDE,
bu durumda karta zarar veremezsiniz diye biliyorum.
Eğer ekstrem bi şekilde kartı zorlamadıysanız anlamaları mümkün değil, ancak kartın satın alındığı süre ve çıkan arızadan yola çıkarak o sonuca varmış olabilirler.
Genelde fan hızları yüksek oluyor çünkü miningde.

Ekran kartını bios değiştirmeden limit dışı kullanamazsınız benim bildiğim kadarıyla.
Ben de 2-3 aydır mining yapıyorum, kartların voltajları düşürülür ve frekansları yükseltilir GENELDE,
bu durumda karta zarar veremezsiniz diye biliyorum.
Eğer ekstrem bi şekilde kartı zorlamadıysanız anlamaları mümkün değil, ancak kartın satın alındığı süre ve çıkan arızadan yola çıkarak o sonuca varmış olabilirler.
Genelde fan hızları yüksek oluyor çünkü miningde.
Hocam verileri tam hatırlamıyorum ama kartı Ekim ayında sistem toplarken ortak almıştık. Garantiye geçtiğimiz ay gönderdik. Aslında hiçbir problemi yok ama nadir olarak erkan kartının fanı dönmüyor. Mesela gece oyun oynayıp sistemi kapatıyorum. Sabah kalkıyorum çalıştırıyorum fan dönmüyor. Sonra kapatıp açıyorum veya yeniden başlatıyorum dönüyor. Oyunlarda fan dönmemesine rağmen 65-70 dereceleri geçmiyordu. Şu anda sistem bende değil ev arkadaşımda memleketinde. O yüzden problemi var mı bilemiyorum. Ama garanti kabul etmiyor hala. En azından arıza tespiti istedik bakalım ne diyecekler.

Hocam tüketici mahkemesine taşımanız lazım olayı, ancak kendinizden eminseniz. Çünkü az da olsa kısa sürede kartın bir elemanına hasar verdirmiş olabilirsiniz.
o da fandan sıkıntı yaratıyor olabilir.
Teknik olarak bu sıkıntıyı da voltajla ilişkilendirirlerse zaten siz haksız çıkarsınız.

hocam güzel diyorsunuz da, bakiniz resmi sitedeki 5700 serisine ait garanti açıklamasından bir kesit;
Eki Görüntüle 967652
Turuncu işaretli kısımda voltaj ve frekans degisiklikleri durumunda,
Yeşil işaretli kısımda da kartın asıl kullanım amacı dışında kullanılması halinde (sanırım miningcileri buradan vuruyorlar)
Pembe ile isaretli kısımda ise kart Allah tarafından bile bozulmuş olsa (Tövbestağfur) garanti kapsamı dışında kalır diyor 😂😅
Benim kart Nvidia ama onlar da yapmıştır bir şark kurnazlığı.

Haftalardır söylüyorum, Ethereum mining Haziran sonu, Temmuz başı gibi bitiyor. Ethereum 2.0'a geçmek için en az 32 adet ETH stake etmek gerekiyor. Ethereum 2.0 geçişini geçen yaz yapacaklardı, olmadı. Bu yaz da yapamazlarsa ETH'nin değeri düşmeye başlar, inanılmaz uzattılar çünkü işi. 14 Nisan'da da "Berlin" güncellemesi geliyor.

Yaza ETH 2.0'a geçişe kesin gözüyle bakıyorum ben. Aksi halde bu kadar ETH kilitlenmezdi. Geçen yaz bile 2.0 beklenirken bu kadar stake yapılmamıştı. Ticaretini yapmak ve para kazanmak dururken neden stake etsinler?

ETH mining bitse de bizde ekran kartlarımıza kavuşsak artık.
Yani bu ekran kartı stoklarının düzeleceği demek mi oluyor?

ETH çökerse başka coin kazarlar alternatif bitmez. Dereyi görmeden paçaları sıvamayın. Herkes uyandı ilk başta değersiz olsa bile sonradan arsa gibi değerlenecek :)

Geri
Yukarı