Ethereum 2.0 ile ekran kartı stok sıkıntısı biter mi?

emirerol32

Hectopat
Ethereum 2.0 güncellemesi ve yeni çıkacak ekran kartlarının mining sınırlaması ile ekran kartı stoklarında düzelme veya fiyatlarda iyileşme olur mu sizce?

Ethereum 2.0 güncellemesi ve yeni çıkacak ekran kartlarının mining sınırlaması ile ekran kartı stoklarında düzelme veya fiyatlarda iyileşme olur mu sizce?
Eth 2.0' ın ne zaman geliceği ve içeriği belirsiz. Ama benim tahminim bir etkisi olmuycak.
Muhtemelen bitmez, aksine bir de SSD ve HDD sıkıntısı başlayacak.
Chianın fiyatı diğer borsalarda listelenmeye başladığında bence düşecek şuan çok mantıksız seviyede yüksek. Özellikle havuzlar çıkarsa kazım kolaylaşıcağından dolayı hızlı bir şekilde miktarı yükselicek.
Hdd sıkıntısı olsa bile düşük kapasiteli (1Tb vb.) disklerde olmuycak çünkü şuan bile kazanmak için en az 10 Tblar konuşuluyor.

2022 sonlarına doğru geçiş tamamlanacak ancak tahminimce 3-4 yıl stok sorunu devam edecek. Oyuncular için ekran kartlarına elveda diyebiliriz!

2022 sonlarına doğru geçiş tamamlanacak ancak tahminimce 3-4 yıl stok sorunu devam edecek. Oyuncular için ekran kartlarına elveda diyebiliriz!
Hocam 3-4 yıl gibi zamanları nasıl verebiliyorsunuz anlamıyorum. 1 yılda bile büyük değişiklikler yaşanırken sizler bu kadar uzun zaman veriyorsunuz.
Pandemi çoğu ülkede artık bitmek üzere yaşam giderek normalleşiyor çip krizi de artık yavaştan düzelicek.
1 yıl dersiniz 2 yıl dersiniz anlarım da fazla farazi rakamlar söylüyorsunuz.
Ayrıca intelin de ekran kartı çıkartma gibi durumları var bunları da hesaba katmak lazım.

Hocam 3-4 yıl gibi zamanları nasıl verebiliyorsunuz anlamıyorum. 1 yılda bile büyük değişiklikler yaşanırken sizler bu kadar uzun zaman veriyorsunuz.
Pandemi çoğu ülkede artık bitmek üzere yaşam giderek normalleşiyor çip krizi de artık yavaştan düzelecek.
1 yıl dersiniz 2 yıl dersiniz anlarım da fazla farazi rakamlar söylüyorsunuz.
Ayrıca Intel'in de ekran kartı çıkartma gibi durumları var bunları da hesaba katmak lazım.

Katılıyorum yeni ekran kartlarına mining sınırlaması gelecek Ethereum zaten düşüyor NVIDIA mining kartları çıkartıyor pandemi bitiyor maske takmıyor artık insanlar ne 3 4 yılı.

Temmuz da kazım zorluğu daha da fena olacak çin minig i yasak etti hatta ihbar hatları bile kuruluyor şuan 3-4 yılı bırak yıl sonunu görsen iyi ...

Az mantıklı salla. Yani 2033 falan der insan.
Alt coinleri de düşünerek öyle yazmıştım. Ayrıca ethereum hala 2500 doların üzerinde olduğu için stoklar gelse dahi yeni madencilerin türeyeceğini düşünüyorum. ETH 2.0 docking süreci için 2022 sonunu işaret ediyor zaten 2 yıl oradan gidiyor. Ayrıca şu anda binlerce farm stok bekliyor, nvidia ve amd nin farmları 2-3 yıl daha doyuramayacağını düşünüyorum.
Katılıyorum yeni ekran kartlarına mining sınırlaması gelecek Ethereum zaten düşüyor NVIDIA mining kartları çıkartıyor pandemi bitiyor maske takmıyor artık insanlar ne 3 4 yılı.
Abim mining sınırlaması dediğimiz şey RTX 3080 Ti de 299 W güç ile hala 60 MHps kazma oranı veriyor. Eth nin 2500-3000 dolar bandında gezdiğini düşünürsek hala caydırıcı değil. %50 civarı bir kısıtlama koymuşlar. Madencilik bitmeden ekran kartı bulmak çok zor. Üretim ve stoklar 2 katına çıksa da zor çünkü madenciler doymuyor. Keşke dediğiniz gibi daha kısa sürede bu sorun çözülse de ben de elimdeki Gtx 770 den Rtx 3080 lere geçebilsem. Ayrıca Nvidia'nın madencileri de kısıtlamalar yoluyla çok küstürmek istemediğini düşünüyorum. Eğer tamamen önüne geçmek isteseydi CMP kartlarının fiyatları uygun olurdu ve yeni kartlarda yapılan kısıtlamalar daha yüksek oranlı olurdu (%80-90 gibi). Ama %50 ye rağmen hala iyi para bırakıyorsa bu işi çözmesi zor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı