Ethereum 2.0 söylentisi doğru mu?

Peki sizce ETH klasik etheryuma göre ne kadar az kazandırıyor hesaplama sitesi var mı? Ethaş tabanlıysa bence denemeye değer hiç bakmadım
Hiveon pool verilerine göre şu şekilde;

IMG_20210427_092844.jpg

Evet sınavlarım yüzünden ortalama 3 haftadır forumda değildim ve ben bu 3 hafta içerisinde hiçbir ekran kartı stokuna bakmadım. Newegg'e istediğim EVGA RTX 3060 gelmiş ve bitmiş, yetişemedim. İzlediğim videoların çoğunda mart sonu nisan başı gibi stoklar düzelecek diyorlar ve ben nisan başını iple çekiyorum. Her neyse, konum şu; izlediğim videoların birinde Ethereum 2.0 ile mining in biteceğini fakat Ethereum 2.0 Temmuz ayında çıkacağını söylüyorlar. Bu doğru mu? Ethereum 2.0 gibi bir olay olacak mı? Biz gamerlarin yüzü gülecek mi?
Ethereum'un bitmesi miningin bittiği anlamına gelmiyor. Bir sürü kazilabilecek coin varken bitmez uzun süre fakat Ethereum'un mining olayı biterse kartlara az da olsa indirim gelebilir.

Arkadaşlar. Mining sadece Etherium kazımı ile bitmez. Ekran kartı üreticilerin Kazım için özel kilit koymaları gerekli ki anca öyle kazım için kart alımları dursun. Ama sorun şu ki ekran kartı üreticileri bilerek bir kilit koymuyorlar. Ekran kartı satışları mining furyası başlamadan önce bu kadar yaygın değildi şimdi çerez gibi ekran kartları satılıyor ve bu durum üreticilerin işine geliyor çünkü satışları sürekli olarak artıyor. Benden tavsiye en az 2 sene daha stok düzelmesini unutun derim. Keşke daha erken düzelse.

Peki sizce ETH klasik etheryuma göre ne kadar az kazandırıyor hesaplama sitesi var mı? Ethaş tabanlıysa bence denemeye değer hiç bakmadım
Eth ile Etc aynı algoritma kullandıkları için kazım gücü hash cinsinden aynıdır. Kazanç aynı hash ile yarı yarıya fark ediyor.
Arkadaşlar. Mining sadece Etherium kazımı ile bitmez. Ekran kartı üreticilerin Kazım için özel kilit koymaları gerekli ki anca öyle kazım için kart alımları dursun. Ama sorun şu ki ekran kartı üreticileri bilerek bir kilit koymuyorlar. Ekran kartı satışları mining furyası başlamadan önce bu kadar yaygın değildi şimdi çerez gibi ekran kartları satılıyor ve bu durum üreticilerin işine geliyor çünkü satışları sürekli olarak artıyor. Benden tavsiye en az 2 sene daha stok düzelmesini unutun derim. Keşke daha erken düzelse.
Eth bittiğinde evet kazacak çok coin var fakat şuan bile eth kazancının yarısı kadar kazandırıyor üstelik eth kazan kartlar diğer koinlere geçirildiğinde onlardaki zorluk o kadar artacak ki kazançlarda büyük düşüş olacak. Mevcut durumda da sürekli yeni madencilik cihazlarının kazıma katılmasıyla zaten Eth ve diğer coinlerin zorlukları hızla artıyor. 2 sene çok uzun bir süre. Ben en fazla 6 ay kadar daha mantıklı seviyede kazançla devam edebileceği daha sonra madenciliğe kartların fiyatına etki edebilecek bir ilgi kalmayacağını hatta madenci kartlarının birçoğunun satışa çıkmasıyla kart fiyatlarının normalin de altına ineceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Eth ile Etc aynı algoritma kullandıkları için kazım gücü hash cinsinden aynıdır. Kazanç aynı hash ile yarı yarıya fark ediyor.

Eth bittiğinde evet kazacak çok coin var fakat şuan bile eth kazancının yarısı kadar kazandırıyor üstelik eth kazan kartlar diğer koinlere geçirildiğinde onlardaki zorluk o kadar artacak ki kazançlarda büyük düşüş olacak. Mevcut durumda da sürekli yeni madencilik cihazlarının kazıma katılmasıyla zaten Eth ve diğer coinlerin zorlukları hızla artıyor. 2 sene çok uzun bir süre. Ben en fazla 6 ay kadar daha mantıklı seviyede kazançla devam edebileceği daha sonra madenciliğe kartların fiyatına etki edebilecek bir ilgi kalmayacağını hatta madenci kartlarının birçoğunun satışa çıkmasıyla kart fiyatlarının normalin de altına ineceğini
6 ay sonraki coin fiyatlarına bağlı bence

Yeni konular

Geri
Yukarı