Ethereum GPU mining ne zaman kalkacak?

2 yıldır bitecek evet, bekliyoruz. ETH 2.0 ile gelecek bu olay, artık ekran kartı olan değli, elinde ETH'si olan kazım yapacak bir nevi. Fakat şöyle bir durum var, ETH kurucusu Vitalik birkaç gün önce açıkladı, ETH 2.0'ın bir kez daha ertelendiğini ve ETH 2.0 çıksa bile 1.0'ın uzun bir süre daha devam edeceğini söyledi. Bu iş o kadar kolay değil yani. Üstelik bugün bile bitse ETH mining, onun yerine birsürü kazım yapılabilecek coin var, getirileri ETH'nin %10-30 aşağısında tamamen çöp değil yani. Buna bağlı olarak kart bollaşması gibi bir şey beklemeyin. Üstelik normal kullanıcıların bile ekran kartı yok şu an, yani 2. ele biraz kart kayması olsa bile arzı karşılayacak kadar değil. En az 8-12 ay daha sürer bu o da madencilik biterse.

Horiçima gunhaşi tahmin ediyorumşi

ETH 2.0 ile bitecek diyen var, gelişecek diyen var anlamadım.

İnternetten okuduğumu sormuştum.

hocam sisteminizden memnun musunuz bende 2060 sistem almayı düşünüyorum
2019 Ekim'de aldım. Monitör dahil 5500 TL civarıydı. Ekran kartımın soğutmasından memnun değilim pek. Biraz fazla ısınıyor. Ama oyun performansı gayet iyi. R5 2600 zaten sınıfındaki en iyi işlemci denilebilir. Ben memnunum ama şuan ki fiyatı ne kadar olur alınır mı emin değilim.

Arkadaşlar GPU ile artık Ethereum madenciliği yapılamayacağını duydum.
Eğer böyle bir güncelleme gelirse ekran kartı stokları kaç ay sonra yenilenir ve bu güncelleme ne zaman gelir?
Ethereum madenciliği birden damdan düşer gibi bitmiycek yani güncelleme gelse de madencilikte bazı düzenlemeler olucak ve devam edicek. Ethereum stake etmek gerekicek vs. ama madencilik yapılabilecek. Bitse bile arkasında etc var raven var hazırda bekleyen. Madencilik sektörü ethereum ile başlamadı ethereum ile de bitmez. Bitmesi piyasa da bir dalgalanma yaratır ama.

ETH biter en karlı sonraki altcoin kazılır. İnsanlar yeni yeni duyuluyor diye mining dün başladı sanıyor. Yıllardır yapılan bir iş, ekran kartı stoklarına miningcilerin etkisi var mı var evet ama asıl sorun COVID nedeniyle silikon eksikliği. Miningciler yüzünden kart bitseydi geçtiğimiz 5-6 yılda ekran kartı alamazdınız. O yüzden ekran kartları ucuzlasın diye miningin bitmesinden medet umuyorsanız bir bardak soğuk su bekletin yanınızda.

Arkadaşlar GPU ile artık Ethereum madenciliği yapılamayacağını duydum.
Eğer böyle bir güncelleme gelirse ekran kartı stokları kaç ay sonra yenilenir ve bu güncelleme ne zaman gelir?
İkinci el piyasası patlarsa fena olur. RX 580'ler RX6900xt'ler RTX 360'lar GTX 1650'ler. Düşünmesi bile harika!

Geri
Yukarı