Ethermine tüm her şey sıfırlandı görünüyor

Beyin bedava. Tabii kullanmasını bilene.
Bilmeyenden vergi filan alıyorlar galiba. Kullanmamak için inat etmeye devam.

1 senedir yapıyor olman şu demek, bilgin yok. Sağdan soldan aldığın toplama bilgiler ile fikrin var. Sonuç olarak patladın. Sarılıp yatarsın artık ekran kartlarına. Gene sana bir abi tavsiyesi bugün Max ne teklif ediyorlar ise ver çıkart elinden bekleme. NVIDIA Ocak'ta, AMD Mart'ta satışa yeni seri sunuyor... Dolar zaten uçuyor. Bugün dolar 18.5TL iken 18500'e satmak ile yarın dolar 22.5 olduğunda 22.500'e satarsan 4bin para kazanmış olmuyorsun. 22.500TL'e satarsan aynı geliri elde etmiş olacaksın. Bugün 18.5k veriyorlarsa, yarın 15k verecekler. Kabaca 350 dolar zarar etmiş olacaksın. Sen bunu anlamadım.

Benim 7+ senedir yapıyor olmam ne demek, bilgim var, nerede girmek nerede çıkmak gerekli biliyordum. Sen para yatırıp sistem kurarken ben rigleri sattım sermaye yaptım 915USD ortalama ile ETH aldım. O ETH'lerden de ETH2.0 da stake geliri elde ettim. Ki yazdımda birim maliyeti madencilige göre %33-25 daha az getiriyor. Ama şu an benim pasif getirim devam ediyor seninki etmiyor.

Zamanında sana kaç defa yazdım ama bilgin olmadığından, fikrin olduğundan sadece ahkam kestin. Ben bu ortamda belki de en tecrübeli ya da en çok adet bazlı ETH kazmış kişi olabilirim ancak hiçbir zaman ahkam kesmedim asla da kesmem. Ben şuyum buyum demedim, sadece 1 arkadaş ile özelden görüşüp, fikir kazım data alışverişinde bulundum. Kazdığım ETH'leri görünce Photoshop sandı, kendisi cüzdan datasına ETH'scandan bakıncaya kadar. O da sağ olsun sürekli arayıp sorup teşekkür ediyor senin sayende şu an patlamadım param erimedi arttı diye. Sonuçta akıl akılda üstündür, her tecrübe farklı yaşanmışlıktır çünkü. Çok isterdim sende bana bir şeyler verebilseydin keşke ben de senden yararlı bir şeyler öğrenseydim.

Bana göre 1000TL bile kazanmadın. Zarardasın hatta. Yukarıda da belirttim, 0 sıkıntı ve ek masraf ile 0 soğutma harcaması vs ile 1216 TL çıkıyor. Hiç mi temizlemedin? Hiç mi toz itici sprey vs kullanmadın? Hiç mi ekipman arızası, parça değişimi olmadı?
Zaten hesabını TL bazlı tutarak en başta hata yapıyorsun. X coinin dolar ve TL paritesine baksan anlarsın. BTC/USDT düşüyor, ama BTC/TRY artıyor? Neden, USD/TL kuru artıyor. Sen yeşil çubuk ile yükseldiğini sanıyorsun, ama bütün geri kalan dünya, kırmızı muma bakrak düştüğünü biliyor.

Çok net karım var diyorsun ya, Ekim ayında o para ile neler alırdın, bir düşün, araba, evine koltuk, eşine altın bilezik. Sonra şimdi cebinceki para ile o alabildiklerinden ne kadar alabiliyorsun tekrar bak. Arabanın 4 tekeri mi? Koltuğun süngeri mi? Oyuncak bilezik mi? Yoksa hepsinin ekran görüntüsü mü?

Sonra bana de ki, ben bu işe girmesem 1 araba alıyordum şimdi bu iş ile 3 araba alıyorum/aldım.. o zaman senden tüm samimiyetim ilk özür diler, hakkına girdim diye helallik isterim. Ama kardeş yok öyle bir dünya. Maalesef yok. Keşke olsa. Sen benim düşmanım değilsin. Ben senile kavga etmek tartışmak vs için yazmadım hiçbir şeyi. Sen getirdin konuyu bu noktaya.

Benim gayem, elin gavuru para kazanıyor bu işten, (ki ben de kazandım), vesile olayım, bilmeyene haberi olmayana yardımcı olayım. Bana böyle akıl veren yol gösteren olmadı. Ne hatalar yaptım ne paralar kaybettim. Bende kendi çapımca, elimin uzandığı kim varsa bu hatalara düşmesin diye uğraşmaya çalışıyorum, ama sen inat ile bildiğini okuyorsun. Sen bilirsin de zaten.

Artık olan oldu. Geçmiş olsun. İstersen 100 milyon TL kazandığını düşün, istersem de ben senin zarar ettiğini düşüneyim. Hiç önemi yok.

Almazsın 0 km BMW olur biter. Akbil de bir seçenek sonuçta.

Geri
Yukarı