Ethernet bağlantısı sadece port değiştirince geliyor

KarpotNaak

Centipat
Merhabalar, geçen günlerde yeni evime taşındım ve haliyle yeni bir internet sağlayıcısı arayışına girdim. Bölgemde TTNET altyapısı dahi bulunamadığı için Atlantis Belen adlı internet şirketiyle anlaştım ve kullanmaya başladım. İnternet sağlayıcım bana kullanmış olduğum modemin uyumlu olduğunu söyledi ve internetimi şu anda TTNET modemiyle kullanıyorum. Sorun şu ki ethernet kablosu bağladıktan bir süre sonra fark ettim ki ethernet bağlantım kopuyor ve ethernet ışığı deli gibi yanıp sönüyor bunu düzeltmenin tek çaresinin kabloyu taktığım modemin arkasındaki portu değiştirmek olduğunu anladım. Bunun sebebi nedir? Sürekli gidip portu değiştirmek canımı sıkıyor. Aynı zamanda Wi-Fi konusunda da sıkıntılar yaşıyorum, arada bir de olsa telefonlarımız Wi-Fi'ye bağlanamıyor onun da çaresini modemi restartlamakta buluyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı