Ethernet bağlantısının kısa süreli kopması

Linke tıklıyorum ama tam liste açılıyor ana sayfa , direk drivera yönlendirmiyor beni windows 10 pro kullanıyorum 64 bit.

Screenshot_4.png

Eki Görüntüle 1011559
İndirdim teşekkürler ama şuan ethernet driverini devre dışı bıraktım kullanmadığım için bilgisayar girişini ve USB Ethernet Aaptörü'nün bağdaştırıcı seçeneklerinden resimde gözüktüğü şekliyle sabit ip atama yaptım şuan 1 gündür sıkıntı yok. Bu yaptığım sabit ip ataması bir sıkıntıya yol açar mı? Modem'in DHCP otomatik ataması açık diğer cihazlara otomatik atıyor ip'lerini. Ben kontrol ettiğimde benim seçmiş olduğum ip'ye atamış bilgisayarımı bir sıkıntı gözükmüyordu. Bir kaç gün test edicem eğer kopma olmuyorsa bu şekilde kullanmayı düşünüyorum Usb Ethernet Adaptörüyle.

Screenshot_1-128.png

Son düzenleme:
Bu yaptığım sabit ip ataması bir sıkıntıya yol açar mı?
Olabilir ancak çok nadir, modeminiz genellikle bunu algılayabilecek kadar akıllı olur. Modemin otomatik yaptığı işlemi siz elle yapmış oluyorsunuz; başka bir olayı yok. Bu sabit IP genellikle modem bu işi otomatik olarak yapamadığında yapılıyor.

Olabilir ancak çok nadir, modeminiz genellikle bunu algılayabilecek kadar akıllı olur. Modemin otomatik yaptığı işlemi siz elle yapmış oluyorsunuz; başka bir olayı yok. Bu sabit IP genellikle modem bu işi otomatik olarak yapamadığında yapılıyor.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, şuan düzgün çalışırken kurcalayasım gelmiyor açıkçası :). Büyük ihtimalle asıl işe yarayan bilgisayarın ethernet driverini devre dışı bırakmam olabilir. Bir kaç gün böyle kullanıcağım, sorun kendini belli eder düzelip düzelmediği. Tekrarlarsa eğer sizin verdiğiniz driver ile güncelleyeceğim aygıtı.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, şuan düzgün çalışırken kurcalayasım gelmiyor açıkçası :). Büyük ihtimalle asıl işe yarayan bilgisayarın ethernet driverini devre dışı bırakmam olabilir. Bir kaç gün böyle kullanıcağım, sorun kendini belli eder düzelip düzelmediği. Tekrarlarsa eğer sizin verdiğiniz driver ile güncelleyeceğim aygıtı.
Sürücüsünü devre dışı bırakmanız sorunu çözerse dediğim gibi sürücü yanlış yüklenmiş demektir, attığım sürücü de büyük ihtimal çözer.

Yeni konular

Geri
Yukarı