Çözüldü Ethernet çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mert096

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Öncelikle sorunu ayrıntılı bir şekilde anlatayım.

1-)Bilgisayarı açıyorum.
2-)Ethernet girişi çalışmıyor, ışığı falan yanmıyor.
3-)Bilgisayarı açtığımda "kapat-aç" yapmama rağmen düzelmiyor.
4-)Bu soruna çözüm olarak şunu buldum. Bilgisayar açıldıktan sonra eğer ethernet ışığı yanmıyorsa;
Güç kaynağı şalterinden bilgisayarı kapatıyorum(bilgisayar açıkken)
5-)Ardından şalteri tekrar açıyorum ve Bilgisayarı başlatıyorum. (Bunun zarar verici bir şey olduğunu biliyorum fakat başka türlü çözemedim.)
6-)Ve ethernet giriş tekrardan çalışmaya başlıyor.

Bunu acilen çözmem gerekiyor. Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz tam olarak nedir? Ethernet kablosunu değiştirmeyi denediniz mi? Yaptığınız işlem gerçekten zararlı ve zamanla HDD'yi bitirecektir.

Anakart: H55
Ram: 8 GB 1600 mHz (ramleri işlemciden dolayı 1333 mHz de kullanıyorum.
İşlemci: İntel İ7 870
Ekran kartı: GTX 1050 (sonradan upgrade)
Güç kaynağı: TurboX atx-300w dandik bişey hazır sistem alan kurbanlardan biri oldum. Aileme anlatmaya çalıştım toplama almak istediğimi fakat anlamadılar.
Depolama:Sandisk 480GB SSD

Ağ Bağdaştırıcısı Sürücülerini kontrol edin Aygıt yöneticisinden herhangi bir ünlem vs varmı

Ağ Bağdaştırıcısı Sürücülerini kontrol edin Aygıt yöneticisinden herhangi bir ünlem vs varmı
Hayır herhangi bir ünlem yok.
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_012310EC&REV_07
BUYRUN DONANIM KİMLİĞİ
Arkadaşlar sanırım çözdüm sorunu ilerleyen günlerde bilgilendireceğim. Bu ayarı kapattım.
Screenshot_22.png

Arkadaşlar sorunu yeni bir ethernet kartı alarak çözdüm.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı