Ethernet dışında ping sorunu nasıl çözülür?

Mon oyun

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ping sorunum var. bunun nedeni modem ile aramda 12-13 metre falan var. Ben bunu çözmek istiyorum büyük ihtimal Ethernet bağlatacağım ama o olmadan da bir çözümü var mı ping sorununun?

Ethernet ile ping in alakası yok. 100Metre olsa bile yok. Sadece Kablo kalitesine göre ve mesafeye göre 10/100/1000/10000 gibi bant genişliği atar.
Modemle alakalı. Uzak ağlarla alakalı.

Modem arayüzüne girip oradan diğer cihazların internetini kısıtlayabilirsiniz. Ama çok yarar mı bilemem.

Ethernet ile ping in alakası yok. 100metre olsa bile yok. Sadece kablo kalitesine göre ve mesafeye göre 10/100/1000/10000 gibi bant genişliği atar.
Modemle alakalı. Uzak ağlarla alakalı.

Modemi değiştirsem daha mı iyi olur bu arada benim PC Wi-Fi 4 destekliyor yani daha fazla desteklemez.
Modem arayüzüne girip oradan diğer cihazların internetini kısıtlayabilirsiniz. Ama çok yarar mı bilemem.
Sorun mesafeden kaynaklı kimse girmesede oluyor

Wi-Fi den oyun oynamaz ki kimse. Ethernet çek. Kablo kalitesi bile fark etmez oyun için.Demek istediğim Cat 5 bile olur fakat ilerde dosya transferi yapacam dersen ağda dersen.
Önemli olan o 10/100/1000/10000 dediğim mod'ları yakalamak. O kablo kalitesi ile oluyor.

Geri
Yukarı