Ethernet hattından modeme bağlantı

mhtsolk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkür ederim. Benim modemim salon da. İnterneti kullandığım oda ise en arka da kalıyor. Arada 4 duvar ve 15 metre kadar bir mesafe var. Türk Telekom gelip interneti bağladığında modemi salona taktılar fakat her oda da Ethernet-hat çıkışı mevcut. Ben de kendilerine başka odaya takmak istediğimi söyledim fakat olmaz dediler. Başka odaya taktığımda gene bağlantı geliyor modeme fakat bana başka oda da ki bağlantının tek ayak olacağını bağlamamam gerektiğini söylediler illaki orada kalacakmış modem. Bende teknik bilgiden anlamıyorum tabii tek ayak nedir bilmiyorum. Evin içerisinden 20 metre Ethernet kablosu da dolaştırmak istemiyorum 50 megabit internetim var bana 10 megabit geliyor Wi-Fi üzerinden. Kablosuz router aldım evin tam orta noktasına gelecek şekilde yerleştirdim 10 megabit 15 megabit oldu param da havaya gitti tabii. Durum böyle olunca elektrik hattı üzerinden internet veren cihazdan da almaya çekiniyorum 300 lira gibi bir fiyatı var gene düzgün performans alamazsam param gene boşa gidecek. Dediğim gibi 20M kablo çekmek de hiç istemediğim bir şey. Benim ne yapmam lazım bu durum da bana diğer odalara bağlatmamalarının sebebini anlayan bir arkadaş açıklayabilir mi? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında diğer odalara hat varsa pano üzerinden yapılıyor diye biliyorum ama demek ki sende farklı bir durum var. Senin durumuna benzer bir şekilde kullanıyorum fakat kablo işini ince kanal kullanarak parke pervazın üstünden geçirdim. Duvarları matkap ile delerek aradaki mesafeyi kıstım. Bu şekilde yaparsan sende hem çirkin bir görüntü oluşmaz hem de kablo ile bağlanmış olursun. Tabii matkapı edinmek biraz zor ama elektrik üzerinden götürmekten iyidir çünkü o tip cihazlarda yük altında iken hız düşmesi oluyor. Youtube de testleri var.

Yeni konular

Geri
Yukarı