Ethernet hızı 100Mbps'de sabitlendi

DeathKisS

Decapat
Yer
c://windows/system
Daha fazla  
Merhaba, ben internetimin 1gbit olarak tanımlanmasını istiyorum fakat aşağıdaki resimde olduğu gibi 100Mb/sn sabit halde. CAT6 ethernet kablom takılı, modemim ASUS DSL N16, anakartım ise destekliyor. Bunun sebebi nedir acaba? Modem arayüzünden mi bir şey yapmam gerekiyor?

1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağ bağlantı kısmından ethernet kartınıza sağ tıklayıp "özellikler" deyin, daha sonra "yapılandır"; gelişmiş kısmından "speed dublex" gibi bir şey olması gerek. Bu isim ethernet kart markalarına göre değişkenlik gösterebilir. Ama orada ki tüm ayarları gözden geçirin. "1Gbps full dublex" olması gerekiyor. O şekilde ayarlayın. Tabi eğer ethernet kartın destekliyorsa 1Gbps..

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    38,1 KB · Görüntüleme: 1.418
Ağ bağlantı kısmından Ethernet kartınıza sağ tıklayıp "özellikler" deyin, daha sonra "yapılandır"; gelişmiş kısmından "Speed dublex" gibi bir şey olması gerek. Bu isim Ethernet kart markalarına göre değişkenlik gösterebilir. Ama oradaki tüm ayarları gözden geçirin. "1Gbps Full dublex" olması gerekiyor. O şekilde ayarlayın. Tabii eğer Ethernet kartın destekliyorsa 1Gbps.

Evet dediğiniz şekilde ayarladım fakat hala 100 yazmakta.

AIDA64 Extreme programını bilgisayarına kurar mısın. Daha sonra programı aç ve "Ağ" kısmından "PCI PnP Ağ" yerinde yazan yazıları bana kopyalar mısın.

"Realtek® 8111H Gigabit LAN controller" bu mu yazıyor orada ?

Tam olarak bu yazıyor:
Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet Adapter (PHY: Realtek RTL8111) PCI

Tam olarak bu yazıyor:
Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet Adapter (PHY: Realtek RTL8111) PCI

Öncelikle vereceğim linkten ethernet kartının sürücünü indir. Yalnız tahmin ederek Windows 10 kullandığını varsayıyorum ve ethernet kartı için Windows 10 driver link'ini vereceğim. Ama başka sistem kullanıyorsan bana söyle değiştiririm. Öncelikle driver i indir. Daha sonra internet bağlantını kes bilgisayardan. Ondan sonra bilgisayar aygıt yöneticisi üzerinden "ağ bağdaştırıcısı" kısmında ki ethernet kartı yazılımını kaldır. Sonra bu indirdiğin sürücüyü kur. Windows restart at ve internet bağlantını aktif et, dene bakalım sonuçlar ne olacak... Realtek network drivers for RTL8168/8111 and Windows 10 64bit

Evet Windows 10 kullanıyorum ve hemen deniyorum.
Evet yaptım fakat hala 100 yazmakta.

Öncelikle vereceğim linkten Ethernet kartının sürücünü indir. Yalnız tahmin ederek Windows 10 kullandığını varsayıyorum ve Ethernet kartı için Windows 10 driver Link'ini vereceğim. Ama başka sistem kullanıyorsan bana söyle değiştiririm. Öncelikle driver i indir. Daha sonra internet bağlantını kes bilgisayardan. Ondan sonra bilgisayar Aygıt Yöneticisi üzerinden "ağ bağdaştırıcısı" kısmında ki Ethernet kartı yazılımını kaldır. Sonra bu indirdiğin sürücüyü kur. Windows restart at ve internet bağlantını aktif et, dene bakalım sonuçlar ne olacak... Realtek network drivers for RTL8168/8111 and Windows 10 64bit

Evet Windows 10 kullanıyorum ve hemen deniyorum.

Dostum kullandığın ethernet kablosunun jacklarını yenileme şansın var mı ? Çünkü bazen kablo ucunda ki jack böyle bir sorun yapabiliyor. Bunların dışında deneyim sahibi bildiğim bir şeyler yok. Kusura bakma :)

Geri
Yukarı