Ethernet ile bağlanıldığında ping oluyor

PAPAv2

Hectopat
Öncelikle Turkcell Superonline fiber kullanıyorum 100 20 internetim var hatta o değer bana 120 25 gelmekte Speedtest'te alttaki SS'lerde değerleri sorunları paylaştım.
Ethernet ile bağlandığımda o dicsord uygulamasındaki yüksek pinge sahip oluyorum +FiveM da time out yiyorum ve Rust oynunda TR sunucusunda bile hareket edemeyecek kadar 4K civarı ping alıyorum Wi-Fi ile bağlandığımda sie bu sorun çözülüyor fakat bu sefer de kablosuz olduğu için yayında vs sanki 5 upload alıyormuşum gibi yayın veriyorum 4500BITRate olsa bile bu yayın arada kasıyor aynı altyapıda sitede yan sokaktaki internetimde denedim 50 5 alıyor orası her şeyi aynı altyapı da sadece daha düşük hızları onda gayet sorunsuz aynı kablo aynı PC oynayabiliyorum ne servis sağlayıcısı ne de teknik servis halledebildi başka cihaz getirip bu sorun acaba PC de mi diye baktım anakarta vs BIOS güncel bir ihtimal bu interneti destekleyemiyor mu diye denedim saçma fakat denemediğim şey kalmadı sorun yine aynı modem değişti kablo değiştirdim bayağı fiber uçları yenilendi hız vs her şey tamam ama bu sıkıntılar yaşanıyor aynı sorunu olup çözen birisi var mı diye yazmaya geldim ben bir çözüm bulamadım ne denediysem hiçbiri olmadı tek diyebileceğim ne PC de ne de kablosa sıkıntı var modem yeni fiber kablosunun verdiği değerler de iyi denildi cihazdan bakıldığında ama bu sorunu kimse çözemiyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    19 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    26,5 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı