Yana yana iki oda arasına ethernet kablosu nasıl çekilebilir?

feridun1

Decapat
Daha fazla  
1680364390839.png

Kardeşimle benim odam yana yana fakat kardeşimin odasından internet aşırı kötü çekiyor (İnternet 100 MB, kardeşimin odasında 1 MB falan çekiyor). Bu yüzden kablo çekmek istiyorum bilgisayara. Prizlerin olduğu yerden çekebilir miyim? Nasıl çekebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1723260
Kardeşimle benim odam yana yana fakat kardeşimin odasından internet aşırı kötü çekiyor (internet 100 MB, kardeşimin odasında 1 MB falan çekiyor). Bu yüzden kablo çekmek istiyorum bilgisayara. Prizlerin olduğu yerden çekebilir miyim? Nasıl çekebilirim?

Çekemezsin anca halı altından veya duvara delik açarak çekebilirsin.

Eki Görüntüle 1723260
Kardeşimle benim odam yana yana fakat kardeşimin odasından internet aşırı kötü çekiyor (internet 100 MB, kardeşimin odasında 1 MB falan çekiyor). Bu yüzden kablo çekmek istiyorum bilgisayara. Prizlerin olduğu yerden çekebilir miyim? Nasıl çekebilirim?

Benim tavsiyem alttan azıcık del ve geçir.
Zaten başka bir çözüm yolu çok da iyi olmaz.

Dilerseniz kablo kanalıyla tavandan diğer odaya kadar taşıyabilirsiniz.

Duvar kalınlığını yazdığınıza göre sanırsam delmek gibi bir fikir var aklınızda. Mantıklı.
Prizin olduğu yerden veya yakınlarından yapmayın, evin elektrik tesisatını delebilirsiniz.
Yakınınızdaki bir hırdavatçıdan SDS uç alın. 8 veya 9'luk bir uç işinizi görür diye düşünüyorum. Sonrasında duvarı delin.
Delmeye başlamadan önce duvara vurarak kolon veya tuğla olup olmadığını kontrol edin. SDS uçla kolon delemezsiniz, yüksek ihtimalle kırılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı