Ethernet kablosu yerine alternatif çözümler

typhone

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir eve taşındım evde GPON modem var ve evin girişinde konumlanıyor, fakat bilgisayarın bulunduğu oda evin diğer ucunda yerden Ethernet kablosu geçmesini istemiyorum açıkçası, rekabetçi oyunlarda ping problemi sebebiyle Ethernet bağlantısı kullanmak istiyorum. Var mı çözüm önerileriniz. Teşekkürler.

TP-Link decoyu deneyebilirsiniz ben aktif olarak kullanıyorum. CS:GO oynarken açıkçası sıkıntı yaşamadım ortalama 45-50 ping civarlarında 0 drop ile oynuyorum.

Telefon kablolarının geçtiği kanallardan ethernet kablosu geçirip kullanabilirsin. Evin girişinde apartmanın ana telefon dağıtım kutusundan gelen ve evdeki diğer telefon girişlerine ayrılması için bir alan olması lazım. Hani beyaz plastik bir kapakla, buat kapağı, kapatıyorlar. Buradan geçirip dağıtabilirsin. Sadece 10-15 metrelik bir kablo klavuzu-susta alman gerekir.

Merhaba, yeni bir eve taşındım evde GPON modem var ve evin girişinde konumlanıyor, fakat bilgisayarın bulunduğu oda evin diğer ucunda yerden Ethernet kablosu geçmesini istemiyorum açıkçası, rekabetçi oyunlarda ping problemi sebebiyle Ethernet bağlantısı kullanmak istiyorum. Var mı çözüm önerileriniz. Teşekkürler.

Hocam kabloyu duvarın kenarından falan kablo tutucu çiviler ile kötü görüntü vermeyecek bir şekilde yapabilirsiniz aslında. Bu şekilde diğer odalardaki bir bilgisayar bir televizyon olmak üzere iki cihaza kablo ile taşıdım ve kablo hiç görüntü kirliliği yapmıyor. Ama uğraştırıcı bir iş. İsterseniz fotoğraf olarak atabilirim.

Hocam bazen bazı şeyler için bazı şeylerden fedakarlık etmeniz gerekir isterseniz kabloyu yukarıdan da geçirebilirsiniz tutucular ile duvar ve tavanın köşesinden geçirmek görüntü kirliliğini minimuma indirecektir duvar rengi kablo da almak daha iyi olur.

Yani rekabet olayı olmasa elektrik hattından alın İnterneti, en güzeli o. Çok da lagı yok ama rekabet için bilemem.

Hocam bazen bazı şeyler için bazı şeylerden fedakarlık etmeniz gerekir isterseniz kabloyu yukarıdan da geçirebilirsiniz tutucular ile duvar ve tavanın köşesinden geçirmek görüntü kirliliğini minimuma indirecektir duvar rengi kablo da almak daha iyi olur.
Açıkçası benim için kablonun yerde durması hiç sıkıntı değil :), eşim yerde kablo görmek istemiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı