Uzun Ethernet kablosu yerine ne kullanılır?

Bumm be

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim internetimde oyunlara girince ping oluyor bu yüzden Ethernet kablosu ile oynmak istiyorum. Benim odam oturma odasına biraz uzak. O yüzden 15 metrelik bir Ethernet kablosu yerine daha uygun bir taktik yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar benim internetimde oyunlara girince ping oluyor bu yüzden Ethernet kablosu ile oynmak istiyorum. Benim odam oturma odasına biraz uzak. O yüzden 15 metrelik bir Ethernet kablosu yerine daha uygun bir taktik yok mu?

Bir aparat var kablolu bağlnamanızı sağlar oda içinde prize takın o cihazla bilgisayara kablolu bağlantı yaparsınız ama biraz maliyetli 100-200 TL civarı en az.

Alternatif yollarda Ethernet'e yakın bir verim almak için daha faxla para vermeniz lazım. Ben 30M'lik CAT6 kabloyu 50TL'ye almıştı. Aynı fiyat bandında ki Wi-Fi cihazları hakkında hep kopma problemi olduğunu duydum. Eğer iyibir oyun deneyimi falan isterseniz, 300TL bandını geçmeniz gerek kanımca kablosuz için.

Ethernet kablosunun uzun olması interneti etkilemiyor bununla ilgili birkaç test videosu izlemiştim kablonu kısaltınca sıkıntılarının geçiceğini sanmam.

Ethernet kablosunun uzun olması interneti etkilemiyor bununla ilgili birkaç test videosu izlemiştim kablonu kısaltınca sıkıntılarının geçiceğini sanmam.

Kabloyu kısaltmak yerine CAT birimini yükseltmek aha mantıklı bana kalırsa. Çünkü her Cat'ın maksimum verebildiği bir hız var.

Ethernet en verimlisi. Powerline kitlerin nasıl çalışacağı sizin tesisatınıza bağlı biraz ama ethernet kadar az gecikme ve yüksek hızlı olmaz. Kısaca en verimlisi Ethernet.

Kabloyu kısaltmak yerine CAT birimini yükseltmek aha mantıklı bana kalırsa. Çünkü her Cat'ın maksimum verebildiği bir hız var.

Zaten bende aynı fikirdeyim uzaltmak veya kısatlmak bir etki yapmıyor önemli olan kablo kalitesi tabii bu sadece bir kategori.

Yeni konular

Geri
Yukarı