Ethernet kablosunun uzunluğu kaliteyi etkiler mi?

!BaDBoY!

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.

1.5 m ethernet kablosu kullanıyordum yetmediği için 3 m CAT 6 ethernet kablosu aldım iki soru sormak istiyorum.

1. 3 m ethernet kablosunda 1.5 M'den aldığım verimliliği alabilir miyim kalite düşer mi?

2. bana 2.5 m ethernet kablosu da yetiyordu bulamadığım için 3 aldım biraz toplayıp bağlasam internet kalitesi düşer mi?

Şimdiden yanıtlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşin bilimsel açıklaması nasıldır bilemiyorum ama ben daha önce 10 metreye yakın bir ethernet kablo kullanmıştım hızda bir sorun yaşamamıştım. Bence önemli olan malzemesidir.

Bende 11-12 metre uzunluğunda kullanacağım inşallah net bağlanırsa, TT ekibi gelirse... Hız düşmesi olmayacağını umut ediyorum :D Evde superonline fiber 35mbps kullanıyorum o da 6-7 metre sıkıntı 0 hatta 0.5mbps fazlasını veriyor :D

Bende 11-12 metre uzunluğunda kullanacağım inşallah net bağlanırsa, TT ekibi gelirse... Hız düşmesi olmayacağını umut ediyorum :D Evde superonline fiber 35mbps kullanıyorum o da 6-7 metre sıkıntı 0 hatta 0.5mbps fazlasını veriyor :D

Hızda 100 m kadar bir sıkıntı olmuyormuşta oyunlarda pingi etkiler 1 m den sonrası dediler ona taktım biraz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı