Ethernet kablosunun uzunluğu kaliteyi etkiler mi?

!BaDBoY!

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.

1.5 m ethernet kablosu kullanıyordum yetmediği için 3 m CAT 6 ethernet kablosu aldım iki soru sormak istiyorum.

1. 3 m ethernet kablosunda 1.5 M'den aldığım verimliliği alabilir miyim kalite düşer mi?

2. bana 2.5 m ethernet kablosu da yetiyordu bulamadığım için 3 aldım biraz toplayıp bağlasam internet kalitesi düşer mi?

Şimdiden yanıtlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşin bilimsel açıklaması nasıldır bilemiyorum ama ben daha önce 10 metreye yakın bir ethernet kablo kullanmıştım hızda bir sorun yaşamamıştım. Bence önemli olan malzemesidir.

Bende 11-12 metre uzunluğunda kullanacağım inşallah net bağlanırsa, TT ekibi gelirse... Hız düşmesi olmayacağını umut ediyorum :D Evde superonline fiber 35mbps kullanıyorum o da 6-7 metre sıkıntı 0 hatta 0.5mbps fazlasını veriyor :D

Bende 11-12 metre uzunluğunda kullanacağım inşallah net bağlanırsa, TT ekibi gelirse... Hız düşmesi olmayacağını umut ediyorum :D Evde superonline fiber 35mbps kullanıyorum o da 6-7 metre sıkıntı 0 hatta 0.5mbps fazlasını veriyor :D

Hızda 100 m kadar bir sıkıntı olmuyormuşta oyunlarda pingi etkiler 1 m den sonrası dediler ona taktım biraz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı