Ethernet Kablosuyla Tarayıcı Çok Yavaş

kerem1238806

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Sorunumu izah edeyim;

Ev 2 katlı. 1 tane modem var o da aşağıda. Benim bilgisayar da yukarı katta. Yukarıya 20 metre CAT6 Ethernet çektim. İnternet hızlı ama tarayıcıda hangi yere girsem çok yavaş açılıyor. Facebook, YouTube gibi yerler 2 3 dk da açılıyor. Bazen de bir bakıyorsun düzeliyor hızlı oluyor. 1 2 dk sonra tekrar yavaşlıyor. Ama herhangi bir oyunda hiç ping sorunu yaşamıyorum sabit şekilde oynayabiliyorum. Sorun neyde olabilir?

ISS: Kablo net
Ethernet kablosu yeni ve sıfır. S-Link marka CAT6 20 Metre
Sorun hala devam ediyor. Oyunlarda sorun yok (max 150ping) ama facebook gibi sitelerde aşırı yavaş.
Sorun hala devam ediyor. Oyunlarda sorun yok (max 150ping) ama facebook gibi sitelerde aşırı yavaş.

Son düzenleme:
Bu soruna aşırı benzer bir sorun yaşayan arkadaşım vardı. Chrome üzerinden bir şeyler indirdiği zaman 5GB dosya 30 dakikada inerken Steam üzerinden 1 GB 10 saatte iniyordu. Araştırdı etti ve sorunun tamamen İSS'ten kaynaklandığını öğrendi. Ayrıca dediğiniz gibi oyunlarda da bir sorun olmuyordu. Akıcı ve ping sorunu olmadan oynuyordu. Bence İSS ile görüşün.

Bu soruna aşırı benzer bir sorun yaşayan arkadaşım vardı. Chrome üzerinden bir şeyler indirdiği zaman 5GB dosya 30 dakikada inerken Steam üzerinden 1 GB 10 saatte iniyordu. Araştırdı etti ve sorunun tamamen İSS'ten kaynaklandığını öğrendi. Ayrıca dediğiniz gibi oyunlarda da bir sorun olmuyordu. Akıcı ve ping sorunu olmadan oynuyordu. Bence İSS ile görüşün.
İSS dediğiniz internet servis sağlayıcısı oluyor değil mi ? Kablo net kullanıyorum kablo net müşteri hizmetlerini arayacağım dimi ? (İnternet benim üzerime olmadığı için detaylı bilgim yok) Babam ilgilenmiyor böyle şeylerle. Ben halletmeye çalışacağım.

İSS dediğiniz internet servis sağlayıcısı oluyor değil mi ? Kablo net kullanıyorum kablo net müşteri hizmetlerini arayacağım dimi ? (İnternet benim üzerime olmadığı için detaylı bilgim yok) Babam ilgilenmiyor böyle şeylerle. Ben halletmeye çalışacağım.
Evet İnternet Servis Sağlayıcısı ile bir görüş bakalım, ne yapacaklar, arkadaşım sorunu öyle çözmüştü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı