Ethernet'ten en iyi performansı alma

Ping internet altyapın(ADSL, VDSL, fiber vs.), ısp sunucuları ve oyunlarda bağlandığın sunucularla alakalı dostum. Bir de havuzda olma durumun var. Havuzda olma durumunu modem arayüzüne girip IP adresine bakıp internetten de IP adresine bakarak öğrenebilirsin. İkisinde farklı IP adresi varsa havuz olma ihtimalin yüksek. Bir de CMD komut satırını açıp "tracert vie.valve.net" yazarak internet paketlerinin hangi sunuculardan geçtiğini görebilirsin. Eğer farklı şehirlere veya ülkelere gidiyorsa paketler havuzda olma ihtimalin var.

Kanka ben Kayseri'de yaşıyorum ilk önce normal Türk Telekom sonra samsun sonra acı badem gösterdi bu ne demek oluyor.

Kanka senin paketleri gezintiye çıkarmışlar :). Paket direk ana sunucuya gitmiyor. Farklı şehirlerdeki sunuculardan sonra ana sunucuya ulaşıyor. Yani farklı konumlarda farklı sunuculara gittikçe bu da pingi artırıyor maalesef. Ne kadar çok aracı o kadar çok yavaş olması demek.
Ben Ankara'dayım. Bende ilk önce Ankara sonra direk ping attığımız Valve sunucusu Viyana. Yani havuzda değilim ben ve direk sunucuya gidiyor paketlerim. Bu sayede CSGO'da vs. Viyana Frankfurt gibi sunuculara geldiğimde pingim 35-50 arası oluyor.

Kanka senin paketleri gezintiye çıkarmışlar :). Paket direk ana sunucuya gitmiyor. Farklı şehirlerdeki sunuculardan sonra ana sunucuya ulaşıyor. Yani farklı konumlarda farklı sunuculara gittikçe bu da pingi artırıyor maalesef. Ne kadar çok aracı o kadar çok yavaş olması demek.
Ben Ankara'dayım. Bende ilk önce Ankara sonra direk ping attığımız Valve sunucusu viyana. Yani havuzda değilim ben ve direk sunucuya gidiyor paketlerim. Bu sayede CS:GO'da vs. viyana Frankfurt gibi sunuculara geldiğimde pingim 35-50 arası oluyor.

Kanka nasıl düzeltirim bunu.

Yoğun olan bölgelerde vs. havuzda olma durumu çok yaygın. Statik IP alarak düzeltmeyi deneyebilirsin. Ama onun da aylık ücreti var ve Türk Telekom'da bu ücret 30 TL civarı diye biliyorum.(Ücret hakkında yanlış bilgim olabilir.)

Yeni konular

Geri
Yukarı