Fiber altyapı performansı en iyi ISS'ler

Sana yaptıkları kabul edilemez. Sana iyi hizmet sunsular zaten Türk Telekom'da kalırsın sunmuyolar ki çıkıyorsun. Türk Telekom'un kapatılması gerekiyor ciddi anlamda.

Önceden kaçtı? Benim Rainbow'da 53 ms di orada şu an 63 ms ve oyuna girdiğimda 63 ms iken 65'den aşağı inmiyor. 53 iken mis gibi 33-39 arası pingle oynuyordum.

Rainbow bende de öyleydi 39 ms alıyordum sonradan 60 ms sabit almaya başladım.

Eğer tüm firmaların fiberi var ise öncelik sırası şöyle olmalı:

Vodafone -> Superonline -> Kablonet -> Türk Telekom

Vodafone bildiğim kadarıyla en iyi yurt dışı çıkışlarına sahip firma, kendi fiber altyapısında rakipsiz denebilir.

Turknet'in kendi fiberini kullanan çok az kişi gördüm ve kendi fiberi çok kısıtlı alanda olduğu için katmadım bu listeye. Ama F/P konusunda en iyisi Turknet.

Vodafone -> Superonline -> Kablonet -> Türk Telekom.

Vodafone bildiğim kadarıyla en iyi yurt dışı çıkışlarına sahip firma, kendi fiber altyapısında rakipsiz denebilir.

TürkNet'in kendi fiberini kullanan çok az kişi gördüm ve kendi fiberi çok kısıtlı alanda olduğu için katmadım bu listeye. Ama F/P konusunda en iyisi TürkNet.

Vodafone'un kendi altyapısı olduğunu ilk defa duyuyorum.

Vodafone -> Superonline -> Kablonet -> Türk Telekom.

TürkNet'in kendi fiberini kullanan çok az kişi gördüm ve kendi fiberi çok kısıtlı alanda olduğu için katmadım bu listeye. Ama F/P konusunda en iyisi TürkNet.

Bu arada Vodafone yurt dışı çıkışları iyi. Bizim okulda var Fortnite sunucusuna 40 ping alıyor. Upload hızı 200 Mbps'ye kadar buluyor. Twitch sunucularına 34 ms atıyor. CS:GO'da kötü ama viyana normalde 30'larda atması gerekirken 50 atıyor.

Bu arada Vodafone yurt dışı çıkışları iyi. Bizim okulda var Fortnite sunucusuna 40 ping alıyor. Upload hızı 200 Mbps'ye kadar buluyor. Twitch sunucularına 34 ms atıyor. CS:GO'da kötü ama viyana normalde 30'larda atması gerekirken 50 atıyor.

Ben Türk Telekom'la Fortnite'da 47 ms le oynuyorum zaten hocam. Ama hocam Vodafone ile Bolu'da ben nasıl iyi bir performans alabilirim ki. Diğer hocamın söylediğine göre kendi altyapısında çok iyiymiş.

Arkadaşlar Turkcell altyapısı hariç tüm fiber altyapılara sahibim. Düzgün, benim canımı sıkmayacak, ping konusunda sorun çıkartmayacak, modemleri kaliteli bir ISS arıyorum. Ne önerirsiniz?
Bir de arkadaşlar bir şey duydum ne kadar doğru bilmiyorum ama Türksat Kablonet'in fiber modemleri çok kötüymüş. Bu doğru mu?
İnternet işini ne yaptınız ?

Geri
Yukarı