Etik hacker için Udemy alınır mı?

Witches

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Geliştirici
Ben Anti-Virüs yazıp gelecekte lisans ile satmak istiyorum. Siber güvenlik uzmanı mesleğini tercih etmeli miyim? Etik hacker mı olmak lazım? Eğer lazımsa programlama kursu mu almalıyım etik hacker kursu mu? Önerilerinizi bekliyorum.

Sadece Udemy ile anti virüs yapmazsın bilgisayar mühendisliği gibi bir bölüm okuyup ekip ile çalışarak yapabilirsin.

Witches dedi:
Arkadaşım şaka mı yapıyorsun bak orada gelecekte yazıyor okumadıysanız?
Sadece şimdilik temelleri öğrenmek için almak istiyorum.

Karşı taraftakini de anlamak lazım burada belirli bir soruyu vurgulamıyorsunuz ve neye cevap vereceğini şaşırmak normal. Şimdi sizin yazdığınız sert cevabın size kazandırdıklarına:

1) adama yanlış anladın. Bunu soruyordum gibi bir şey deseydin o zaman oda daha doğru cevap verebilirdi.
Ancak sorun yok değmeyecek bir şey üstünde belki de 1 yeni düşmanı bedavadan kazanma şansı yakaladınız.

2) diğer insanları daha ilk mesajdan kendinizden tiksindirmenizde, umursanmama ayrı bir rahatlık sağlamış olabilir. Bu mesajdan sonra başkaları sizinle daha az ilgilenecek. Size yardım etmekden ve mesaj yazmaktan çekinecekler. Bu da size ayrıca bir kafa rahatlığı sağlayabilir. Nede olsa o kadar insan içinden herkes kendine göre soruyu anlayacaktır ve istediğinden daha farklı mesajlar gelecektir. Artık gelebilecek yararlı mesajlar azalma gösterse bile yararsız mesajlarda azalma göstereceği için kafanızın bir nebze rahatlayacağı aşikar.
(Belki de bu yüzden 250 izlenme toplayan mu konuda bu kadar az yanıt vardır).

3) zaten istediğiniz soruda istediğiniz cevap almazsanız direk sinirlenmeniz cevaptan neredeyse emin olup, sadece onaylanıp tatmin olmak için konu açtınız gibi görünüyor. Eğer böyleyse insanlar senin boş birisi olduğunu düşünürler. Bunun artısı daha çok duygu sömürüsüne meyilli insanlarla daha iyi anlaşmak için veya sizin fikirlerinizi destekleyen insanlarla daha iyi anlaşmak için tecrübe pointi kazanabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı