Xbowtie etik hacker olma kursu satın alınır mı?

Abi gerçekten
Ben xbowtie tarafında aldım 249 TL ödemiştim ve gayet memnunum bilmediğim çok fazla şey öğrendim, fake gibi bir durum ortada yok gayet sektörde tecrübeli adamlardan bilmediğim konuları öğreniyorum, sen hackerlığı tam olarak ne sanıyorsun bilmiyorum ama filmlerde sandığın gibi bir olay değil muhtemelen öyle sanıyorsun ki olayı kafanda öğrenme tarafını imkansızlaştırmışsın, ona bakarsan youtube tarafında bile ücretsiz milyonlarca eğitici video var onlardan bile bir şeyler kapabiliyorsun neden beyaz şapka hack eğitimleri fake olsun bu ithamını algılayamıyorum, kurs almadan eğitim almadan bu alan üzerinde içerikleri tüketmeden bu adam bu sektöre nasıl girecek nasıl öğrenecek hackerlık dediğimiz şey yasal bir şey siber güvenlik uzmanlığı ve üniversitelerede bile bunun bölümleri var sen bu konuyu fimlerdeki gibi iki kod yazıp ışıkları kesmek falan mı sanıyorsun anlayamadım.

Bilişim sektöründe olan kimse siber güvenlik olsun yazılım olsun ben oldum bittim demez zaten sürekli bir öğrenme süreci olur, ben ismini vermeyeceğim bir firmada şuan full stack dev olarak çalışıyorum fakat halen her süreçte bir şeyler öğrenmeye devam ediyorum full stack olmama rağmen öğrenme sürecim bitmiyor çünkü sürekli sistemler değişiyor teknoloji gelişiyor yeni diller yeni teknolojiler yeni konular ortaya çıkıyor, hacking tarafı yani siber güvenlikte aynı şekilde buna benziyor ve öyle dediğin gibi fake bir durum yok bence yanlışını anla ve ona göre bir düzenleme yap belki kendini yanlış ifade etmiş olabilirsin, fakat bu gibi kurslar kesinlikle kariyer bazında bilgi tecrübe ve sertifika olarak çok işe yarıyor
Hacker ciligi ögreten iş yerleri varmı benim küçüklükten beri hayalim Hacker çıkık hakkında hayallere dalıp girdiğim vakitlerde baya oluyor 2-3 saat. Ama abi benim bir kuruş param bile yok bilgisayrimda hayellerimi gömmek zorunda kalacağım her zamanki gibi.

Abi gerçekten.

Hacker ciligi ögreten iş yerleri var mı benim küçüklükten beri hayalim hacker çıkık hakkında hayallere dalıp girdiğim vakitlerde bayağı oluyor 2-3 saat. Ama abi benim bir kuruş param bile yok bilgisayrimda hayellerimi gömmek zorunda kalacağım her zamanki gibi.

Hocam Twitch'te can değer abinin hacking the temel serisi var.

Birkaç video izleyip etik hacker olmak diye bir şey olsaydı bilgisayar kullanan çoğu kişi etik hacker olurdu. Diyorum, işi bilenden öğrenmek lazım, kurslar kurtarmaz(sadece etik hackerlık adına değil, programlama tarafında dil öğrettiğini savunan kurslar da dahil.).

Diyelim ki çok iyi anlatmış aldığınız kursta, biliyorsunuz çoğu şeyi. Ama mantığını kavrayamamışsanız ezberden öteye geçemez.

Yeni bir tarihte çekilmiş bir kurs ise alınabilir. Her 6 ayda bir kullanılan yöntemler değiştiğinden en güncelini öğrenmek bence önemli. 3 sene önce Atıl Samancıoğlu'ndan aldığım kurs şu an %75'i kabul görmüyor. Öğretilen programlar eskiyip gitti. Kursa katılmadan önce bunlar aklında olsun.

Atıl samancıoğlu daha iyi olabilir hocam.

Udemy de bulabilirsiniz.
Ben Atıl samancıoğlunun kursuna sahibim kursta olan derslerin %30'u geçersiz işe yaramıyor, çünkü güncel değil şuan da fakat ilk çıktığında kursu fena değildi fakat bu kurslarda güncellik çok önemli

Abi gerçekten

Hacker ciligi ögreten iş yerleri varmı benim küçüklükten beri hayalim Hacker çıkık hakkında hayallere dalıp girdiğim vakitlerde baya oluyor 2-3 saat. Ama abi benim bir kuruş param bile yok bilgisayrimda hayellerimi gömmek zorunda kalacağım her zamanki gibi.
Siber güvenlik adına son zamanlarda xbowtie'da olan kursları bitirdim ben çoğu güncel ve sektörde çoğu bilinmeyen methodlar var kurslarda anonimlik gizlilik ve güvenlik kursu olsun etik hacker olma kursu olsun çoğu çok fazla işime yaradı öneririm, şuan da güncel olmayan içerik yok eğer bir içerik eskirse veya güncel kalmazsa eğitmenlere söylediğin vakit güncelliyorlar yada o dersi kaldırıyorlar o yüzden güncel olmayan bir şey ile karşılaşmak zor gayet memnun kalmıştım ben, bu içerikler yanı sıra tüm internet aleminde bu konulara özgü içerikleri filtreleyerek tüketmeye çalış sektörde iyi yerlere gelirsin.

Birkaç video izleyip etik hacker olmak diye bir şey olsaydı bilgisayar kullanan çoğu kişi etik hacker olurdu. Diyorum, işi bilenden öğrenmek lazım, kurslar kurtarmaz(sadece etik hackerlık adına değil, programlama tarafında dil öğrettiğini savunan kurslar da dahil.).

Diyelim ki çok iyi anlatmış aldığınız kursta, biliyorsunuz çoğu şeyi. Ama mantığını kavrayamamışsanız ezberden öteye geçemez.
İşi bilen öğretiyor zaten, kurslarda öğrendiğin teknikleri pratikte uygulayarak öğreniyorsun yoksa sadece video izleyip nasıl öğreneceksin, video izleyip öğrenin diyen ve bunu savunan yok zaten, bu kurslarda eğitmenler dahil pratik üzerine örnek proje sunar sürekli ve öğrenciler bu projeleri yaparak öğrendiklerini pekiştirir, artık internet üzerinde her türlü bilgiye erişmek mümkün dünyanın en büyük bilgi kaynağı burası her şekilde isteyen öğrenir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı