Etik hacker olmak için ne seviye İngilizce bilinmeli?

Başlıkta gördüğünüz gibi white hat hacker olmak içi ne seviye İngilizce bilmek lazım?
İngilizce'den önce temelin biraz üstü network (ağ) bilgisi ve Windows/Linux işletim sistemlerinde orta-üst seviye teknik bilgi (mesela Lolbin&Lolbas nedir, saldırganların en çok sömürdüğü Windows'un legal servisleri/programları, saldırganların en çok hangi teknikleri kullandığı örnek MITRE framework, vb.) gerekiyor. İngilizce'ye gelirsek evet teknik doküman (zararlı yazılım analiz raporları, tehdit aktörleri hakkında makaleler, vb.) okuyup anlayabilecek kadar bilmen gerekiyor. Bunun için Speaking çok aranmasa da okuduğunu anlaman gerekiyor. Google Translate ile çeviri her zaman işe yaramıyor. Mesela "bug" kelimesini "böcek" diye çeviriyor "bazen", hesabını sen yap.

Başlıkta gördüğünüz gibi white hat hacker olmak içi ne seviye İngilizce bilmek lazım? Gülme emojisi atma amacınız neydi tam olarak anlamadım? Sadece soru sordum?
Ben yardımcı olurum hocam sana sen gülücük atanlara aldırma isteyen gülebilir gülesi gelmiştir gülmüştür

İngilizce'den önce temelin biraz üstü network (ağ) bilgisi ve Windows/Linux işletim sistemlerinde orta-üst seviye teknik bilgi (mesela lolbin&lolbas nedir, saldırganların en çok sömürdüğü Windows'un legal servisleri/programları, saldırganların en çok hangi teknikleri kullandığı örnek mıtre Framework, vb.) Gerekiyor. İngilizce'ye gelirsek evet teknik doküman (zararlı yazılım analiz raporları, tehdit aktörleri hakkında makaleler, vb.) Okuyup anlayabilecek kadar bilmen gerekiyor. Bunun için speaking çok aranmasa da okuduğunu anlaman gerekiyor. Google Translate ile çeviri her zaman işe yaramıyor. Mesela "bug" kelimesini "böcek" diye çeviriyor "bazen", hesabını sen yap.

Ben yardımcı olurum hocam sana sen gülücük atanlara aldırma isteyen gülebilir gülesi gelmiştir gülmüştür.

Atıl Hoca'nın Udemy kursunu almayı düşünüyorum alınır mı? Hocam siz ne düşünüyorsunuz?

Atıl Hoca'nın Udemy kursunu almayı düşünüyorum alınır mı? Hocam siz ne düşünüyorsunuz?
Atıl ismini ilk kez duyuyorum hocam. Türkçe bir kaynağa benziyor. İngilizce zayıf ise başlanabilir ama dediğim gibi eğer teknik bilgi zayıf ise önce bu zayıflığı ortadan kaldırmanın yollarını aramalısın. Çünkü her şey bu teknik bilgiden geçiyor.

Atıl ismini ilk kez duyuyorum hocam. Türkçe bir kaynağa benziyor. İngilizce zayıf ise başlanabilir ama dediğim gibi eğer teknik bilgi zayıf ise önce bu zayıflığı ortadan kaldırmanın yollarını aramalısın. Çünkü her şey bu teknik bilgiden geçiyor.

1681845802619.png

Hocam baktım inceledim. Atıl'ın sana öğretmeyi vaat ettiği maddeler aşağıdaki gibidir. Ben de "kişisel" fikirlerimi karşılarına yazdım, umarım yardımcı olur. Bir de son olarak sonuçta 80 TL'lik bir eğitim alsan da bir şey kaybetmezsin aksine sana katkısı olur.

Kali Linux ile çalışmak -> Temel Linux bilgisi şart
Birçok temel hacking saldırısına ve önlemlerine hakim olmak -> Temel olarak saldırı teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak şart
XSS açıklarını öğrenmek -> Temel olarak Web tabanlı saldırılar hakkında bilgi sahibi olmak önemli
SQL Injection saldırılarını öğrenmek -> Temel olarak Web tabanlı saldırılar hakkında bilgi sahibi olmak önemli (OWASP Top 10 olabilir)
MITM saldırılarını öğrenmek -> Temel network bilgisi şart
Nmap gibi popüler hacking araçlarını kullanmak -> Temel+orta network bilgisi şart
Tünel servis hizmetleriyle çalışmayı öğrenmek -> Temel+orta network bilgisi şart
Genel Linux komutlarına hakim olmak -> Temel yoksa alınır ve faydalı olur
Metasploit kütüphanesine hakim olmak -> Temel+orta network bilgisi ve kullanılan saldırı teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak şart
SQL kodlarına hakim olmak -> Anlam bozukluğu var cümlede. Benim anladığım temel SQL sorgu komutları falan herhalde
Sosyal mühendislik konusuna hakim olmak -> Temel olarak saldırı teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak (sonuçta sosyal mühendislik de bir taktik ve bu taktikte kullanılan teknikleri bilmek lazım, temel anlatılacaksa alınır güzel)
Network temellerini öğrenmek -> Temel network bilgisi verilecekse güzel alınır, öğrenilir

Eki Görüntüle 1745525
Hocam baktım inceledim. Atıl'ın sana öğretmeyi vadettiği maddeler aşağıdaki gibidir. Ben de "kişisel" fikirlerimi karşılarına yazdım, umarım yardımcı olur. Bir de son olarak sonuçta 80 TL'lik bir eğitim alsan da bir şey kaybetmezsin aksine sana katkısı olur.

Kali Linux ile çalışmak -> temel Linux bilgisi şart.
birçok temel hacking saldırısına ve önlemlerine hakim olmak -> temel olarak saldırı teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak şart.
XSS açıklarını öğrenmek -> temel olarak web tabanlı saldırılar hakkında bilgi sahibi olmak önemli.
SQL Injection saldırılarını öğrenmek -> temel olarak web tabanlı saldırılar hakkında bilgi sahibi olmak önemli.
mıtm saldırılarını öğrenmek -> temel network bilgisi şart.
nmap gibi popüler hacking araçlarını kullanmak -> temel+orta network bilgisi şart.
tünel servis hizmetleriyle çalışmayı öğrenmek -> temel+orta network bilgisi şart.
genel Linux komutlarına hakim olmak -> temel yoksa alınır ve faydalı olur.
metasploit kütüphanesine hakim olmak -> temel+orta network bilgisi ve kullanılan saldırı teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak şart.
SQL kodlarına hakim olmak -> anlam bozukluğu var cümlede. Benim anladığım temel SQL sorgu komutları falan herhalde.
sosyal mühendislik konusuna hakim olmak -> temel olarak saldırı teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak (sonuçta sosyal mühendislik de bir taktik ve bu taktikte kullanılan teknikleri bilmek lazım, temel anlatılacaksa alınır güzel)
network temellerini öğrenmek -> temel network bilgisi verilecekse güzel alınır, öğrenilir.

Çok teşekkürler hocam uğraştığınız için.

Etik hacker olmak için İngilizce'ye gerek yok zaten ihtiyacın kadarını bu yolda öğrenirsin.

Ancak Bir değer ürüetmek istiyorsan o zaman gerçekten İngilizceye ihtiyacın var. Ne olmak istediğine daha net karar vermelisin.

Geri
Yukarı