Etkili diş macunu önerisi

BenSamet

Decapat
Daha fazla  
Selam, şu anda sensodyne kullanıyorum. Daha etkili olup dişleri güzel beyazlatan diş macunu öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diş macunlarının diş beyazlattığını ben açıkçası hiç görmedim. Gün içerisinde yediğiniz yemekler tabii ki fırçalamazsanız sarı bir tabaka oluşturuyor o zaten herhangi bir diş macunuyla fırçalasanız da gider, ama dişlerinizi düzenli fırçaladığınız halde bir sarılık varsa diş temizliği tavsiye ederim.

Benim dişlerim gerçekten düzenli fırçaladığım halde çok sarı ve kötüydü, diş temizliği yaptırdıktan sonra daha ilk seferde bembeyaz oldu.

Selam, şu anda sensodyne kullanıyorum. Daha etkili olup dişleri güzel beyazlatan diş macunu öneriniz var mı?
Diş hekimi değilim ama bildiğim kadarıyla diş fırçalamadaki önemli kısım macun değil fırçalama eylemi. Macun sadece ağızdaki hissi daha güzel yapıyor ve işi kolaylaştırıyor. İçindeki kimyasallar (flor vb.) belki küçük de olsa etki ediyor olabilir. Doğru fırçalamak daha önemli. İstiyorsan dişlerini beyazlatabilirsin ya da diş beyazlatıcı bantlardan alabilirsin. İlki kesin işe yarar ama ikincisi bilemem. Bir diş hekimine danışmak daha iyi.

Geri
Yukarı