En etkili diş macunu

Peki hocam bu bize ne kadara maliyetli olur. Kişiden kişiye değişiyor mu? Ufaktan bir aydınlatırsanız sevinirim ve sigara alkol çay vs. şeyler içmiyorum. 1 kere yaptırınıca hep o tonda kalır mı?
Yerine göre değişmekle beraber genelde bin tl ve üzeri bir fiyatı oluyor. Ağız bakımınıza göre o tonu koruyabilirsiniz. Genelde tüm görünür dişlere uygulanıyor.

Florür diş minesini besleyen en önemli iyondur. Florür zararlı vs. vs. boş boş tartışmalara girmeye gerek yok. Diş macunlarında bulunan miktar eser düzeyde olduğu için internette okuyacağınız herhangi bir zararın sizinle herhangi bir ilgisi yoktur. Bu tarz yanılgılara düşüp dişlerden olmayın.

Florür beyazlatmak için değil diş yapısını güçlendirmek için kullanılır.

Her gün tuzlu su gargarasının sağlıklı diş ile ilgisi yoktur. Ancak diş etlerinize iyi gelebilir. Sağlıklı diş etine de iyi hissettirir ancak tuzlu su asıl iltihaplı diş etlerinde kullanılır.

Diş beyazlatma işlemi temelde dişin asit yardımıyla ağartılmasını baz alır. Bu işlem kontrolsüz yapıldığında diş minesinin gereğinden fazla aşınmasını ve dişlerinizin yapısının zayıflayıp hızlı çürümesine sebep olur. Dişleriniz beyazlar ancak ilerleyen zamanlarda anlamsız hassasiyetler ve dişlerde hızlı çürümeler gözlenebilir. Limon ve karbonat ikilisi özellikle dişleri mahveder. Sadece karbonat sürebilirsiniz ancak fazla kullanımda mide problemlerine yol açabilmektedir. Keza sirke de asidik etki gösterdiği için önermiyoruz.

Yapmanız gereken tek şey diş hekimine gitmek. Fazlası değil.
Kardeşim yıllardır diş macunu kullanmıyorum. Hem dişlerim sağlam hem de beyaz. Diş sağlığı için diyorsan her gün sabah tuz gargarası yap. Yok beyazlatmak için diyorsan, ha beyaz boya ile boyamışsın ha macun aynı şey. Ama etkili bir şey istiyorsan tamamen florür olmayan macunlar kullan. İnternetten bulursan florürün çok zararları var. Ama beyazlatmak için de florür kullanılır. Sana tavsiyem beyazlatacak farklı şeyler bul. Diş sağlamlığı için de tuz gargarası, doğal elma sirkesi gargarası ve her sabah karbonat ile dişlerini temizle.
Verdiğiniz bilgilerin çoğu hatalı düzeltmelerini mesaja ekledim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı