ETS 2 ani FPS düşüşü

"Bilgisayar"ın üstüne sağ tık yapıp "Özellikler" dediğinizde yan tarafta "Gelişmiş Sistem Ayarları" seçeneğine tıklayarak alttaki fotoğraftaki gibi yönergeleri takip ederek Sanal Belleğinizi ayarlayabilirsiniz. Fakat, harekete geçmeden önce, Sanal Bellek pencerenizde kırmızı kutucuktaki bellek boyutlarının fotoğrafını çekerseniz ileride sıkıntı yaşadığınızda eski haline döndürebilirsiniz. Kırmızı kutucuktaki verilen "En Düşük" ve "Önerilen" sanal bellek boyutları size en doğru kararı verecektir ama ben size "En Düşük" kısmını olduğu gibi bırakıp "Önerilen" kısmını 16384MB yapmanızı öneriyorum.
technopat.PNG

"Bilgisayar"ın üstüne sağ tık yapıp "Özellikler" dediğinizde yan tarafta "Gelişmiş Sistem Ayarları" seçeneğine tıklayarak alttaki fotoğraftaki gibi yönergeleri takip ederek Sanal Belleğinizi ayarlayabilirsiniz. Fakat, harekete geçmeden önce, Sanal Bellek pencerenizde kırmızı kutucuktaki bellek boyutlarının fotoğrafını çekerseniz ileride sıkıntı yaşadığınızda eski haline döndürebilirsiniz? Kırmızı kutucuktaki verilen "En Düşük" ve "Önerilen" sanal bellek boyutları size en doğru kararı verecektir ama ben size "En Düşük" kısmını olduğu gibi bırakıp "Önerilen" kısmını 16384MB yapmanızı öneriyorum.Eki Görüntüle 545534

Öncelikle anlatımınız için teşekkür ederim. Gösterdiğiniz yönergeyi izledim karşıma değer girilmemiş halde çıktı bu normal mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    123 KB · Görüntüleme: 21
Öncelikle anlatımınız için teşekkür ederim. Gösterdiğiniz yönergeyi izledim karşıma değer girilmemiş halede çıktı bu normal mi ?
Gayet normaldir. Siz bu pencereyi ilk defa açtığınızda aynen bu şekilde gözükecektir. Özel Boyut kutucuğunu işaretledikten sonra alttaki "En Düşük" ve "Önerilen" bellek boyutlarını girebilirsiniz.

Oyunu SSD'ye kurduysanız evet.

Sorununuz çözüldü mü?

Sorun halen çözülmedi. MSI Afterburner programı ile oyunu test ettim. Oyun 13 dk sonra yine FPS düşüşü yaşadı. Sanırım bilgisayar aşırı ısınıyor bir senelik bir bilgisayar olmasına rağmen. CPU sıcaklıkları ve GPU sıcaklıkları 70 dereceyi geçiyor ve FPS 60'tan 13'e düşüyor.

Sorun halen çözülmedi. MSI Afterburner programı ile oyunu test ettim. Oyun 13 dk sonra yine FPS düşüşü yaşadı. Sanırım bilgisayar aşırı ısınıyor bir senelik bir bilgisayar olmasına rağmen. CPU sıcaklıkları ve GPU sıcaklıkları 70 dereceyi geçiyor ve FPS 60'tan 13'e düşüyor.
Yapabilecek teknik bilgiye sahipseniz bir Termal Macun değişimi yaparsanız Bilgisayar kendini daha kolay soğutur. Hem, gözle görülür performans artışı sağlarsınız

Yeni konular

Geri
Yukarı