ETS 2 hızlar aynı ama tırlar aynı hızda gitmiyor

Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
TECHNOPAT-TWO WIN
GPU: ASUS Radeon RX 6750 XT DUAL OC 12GB
RAM: CORSAIR 16GB Vengeance RGB PRO SL Siyah 3200MHz CL16 DDR4
CPU: Intel Core i5 12400F 4.40GHz
Anakart: ASUS PRIME H610M-A 3200MHz mATX
SSD: Kingston 1TB SKC3000S Gen4x4 NVMe M.2
SSD 2: Samsung 970 Evo Gen3x4 NVMe M.2
Başlıkta tam nasıl belirtirim bilmiyorum ama olayı şu şekilde anlatayım.
Tırlar Scania marka ve tırlar tamamen aynı. Motoru, şanzımanı ve düzenlemesi dahil tamamen aynılar.
Mekan veya yol fark etmeksizin hızlarımız aynı olsa da ben diğer tırdan daha hızlıyım. Yanımda ki tır 110 km/s ile gidiyor, ben de 110 km/s hızla gidiyorum. Simülasyon 1 sunucusunun hız limiti zaten 110 km/s fakat benim tır sanki 120 km/s ile gidiyormuş gibi aynı hızda olan tırı geçiyor. Bir türlü anlam veremedik.
Daha iyi anlaşılması için 10 saniyelik bir video aldım. Burada iki tırında hızı 110 km/s.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisi olan var mı?

Başlıkta tam nasıl belirtirim bilmiyorum ama olayı şu şekilde anlatayım.
Tırlar Scania marka ve tırlar tamamen aynı. Motoru, şanzımanı ve düzenlemesi dahil tamamen aynılar.
Mekan veya yol fark etmeksizin hızlarımız aynı olsa da ben diğer tırdan daha hızlıyım. Yanımda ki tır 110 km/s ile gidiyor, ben de 110 km/s hızla gidiyorum. Simülasyon 1 sunucusunun hız limiti zaten 110 km/s fakat benim tır sanki 120 km/s ile gidiyormuş gibi aynı hızda olan tırı geçiyor. Bir türlü anlam veremedik.
Daha iyi anlaşılması için 10 saniyelik bir video aldım. Burada iki tırında hızı 110 km/s.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisi olan var mı?
Lag olduğu için öyle gözüküyor.

Lag olduğu için öyle gözüküyor.
Emin miyiz? Bu sadece bende değil herkeste arkadaş için durum aynı. Başka kişilerle de oynasa kendisi aynı hızda hep geçiliyor. 1000 Mbps internete sahip.

Tahminimce ms farkından dolayı olabilir çünkü ufak ms de olsa minik takılarak gidilebiliyor veya FPS farkından dolayı da olabilir dediğim gibi çok minik takılmalar bile çok şeyi değiştirebiliyor. Kalabalık yerlere giderseniz FPS düşük olan insanlar anlık durdukları için kaza yaşanabiliyor.

Hem lag var hem diger tır virajı iceriden alıyor aldıgı yol daha az sana göre daha hızlı yol alır.
Tamamen düz yolda da durum aynı. Her türlü test ettik, her senaryoda da aynı hızda önüne geçiyorum.

Tahminimce ms farkından dolayı olabilir çünkü ufak ms de olsa minik takılarak gidilebiliyor veya FPS farkından dolayı da olabilir dediğim gibi çok minik takılmalar bile çok şeyi değiştirebiliyor. Kalabalık yerlere giderseniz FPS düşük olan insanlar anlık durdukları için kaza yaşanabiliyor.
Ben 90 FPS alırken 100 - 200 FPS arası sürüyor 4K çözünürlükte.

Tamamen düz yolda da durum aynı. Her türlü test ettik, her senaryoda da aynı hızda önüne geçiyorum.

Ben 90 FPS alırken 100 - 200 FPS arası sürüyor 4K çözünürlükte.

Hocam bu Truckers MP'de anlık olarak 111-112 oluyor salise bile onemli ondan dolayı da olabilir. Ama arkadasın da dedigi gibi lagdan olma olasılıgı daha yüksek.

Hocam bu Truckers MP'de anlık olarak 111-112 oluyor salise bile onemli ondan dolayı da olabilir. Ama arkadasın da dedigi gibi lagdan olma olasılıgı daha yüksek.
Peki bu kendisinde olan lagdan dolayı mı oluyordur? Yoksa diğer kişilerden midir? 3. diğer arkadaşta mesela bende ki bu laglanma görüntüsü yok fakat o da geçiyor. :D

Geri
Yukarı