ETS 2 Şehirlerde Düşük FPS Sorunu

BlackPanda

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ETS 2 multiplayer'da şehir içine girdiğimde (eğer kalabalıksa) FPS değerim 15-40 arası değişiyor. Bu normal mi?

Sistemim:

- ASUS Prime A320M-E
- AMD Ryzen 5 2600
- ASUS RX570 ROG STRIX 4 GB GDDR5 OC 256Bit
- G.Skill 8 GB Sniper X Orman Kamuflaj DDR4 3000MHz CL16
- Frisby FC-9235G-650 650W USB 3.0 MidT ATX Gaming,
- Toshiba OCZ 480GB TR200 Serisi

Değerler normal, MP'de optimizasyon sorunu var diye biliyorum. Ayrıca hızlı bir internet bağlantısı da gerekiyor.

Sizin sisteminize gelecek olursak, SSD'yi değiştirin o SSD kronik sorunlu. BX500 modeline bakabilirsiniz. Ayrıca aynı RAM'den 8 GB daha almanızı öneririm. Böylece Dual Channel performansından da yararlanabilirsiniz.

Değerler normal, MP'de optimizasyon sorunu var diye biliyorum. Ayrıca hızlı bir internet bağlantısı da gerekiyor.

Sizin sisteminize gelecek olursak, SSD'yi değiştirin o SSD kronik sorunlu. BX500 modeline bakabilirsiniz. Ayrıca aynı RAM'den 8 GB daha almanızı öneririm. Böylece Dual Channel performansından da yararlanabilirsiniz.

Şuan ssd hakkında herhangi bir şikayetim yok gayet memnunum. Ram konusunda aynı fikirdeyim. Yakın zamanda ham ram hem de 80+ psu alıcam.

Normal bir durum. Şehir içinde bir sürü oyuncu olduğu için FPS dibe vuruyor. 6-7 FPS'ler bile gördüm. :)

Ayrıca keşke o kasayı almasaydınız, Frisby hiç kaliteli bir ürün değil. Çok yanlış bir seçim olmuş. Anakart da öyle, B450 çipset olması daha iyi olurdu.

Arkadaşlar ETS 2 multiplayer'da şehir içine girdiğimde (eğer kalabalıksa) FPS değerim 15-40 arası değişiyor. Bu normal mi?

Sistemim:

- ASUS Prime A320M-E
- AMD Ryzen 5 2600
- ASUS RX570 ROG STRIX 4 GB GDDR5 OC 256Bit
- G.Skill 8 GB Sniper X Orman Kamuflaj DDR4 3000MHz CL16
- Frisby FC-9235G-650 650W USB 3.0 MidT ATX Gaming,
- Toshiba OCZ 480GB TR200 Serisi
Birincisi işlemcinin tek çekirdek performansı düşük, o bir sorun ki 2. Nesil bütün Ryzenların tek çekirdek performansı düşük. Ayrıca ETS 2 MP ve Arma 3 işlemciye bakan bir oyun. Özellikle Arma 3 sadece işlemciye ve SSD ye göre çalışıyor. Bi de çift kanal RAM kullanmak AMD işlemcilerde çok önemli.

Birincisi işlemcinin tek çekirdek performansı düşük, o bir sorun ki 2. Nesil bütün Ryzenların tek çekirdek performansı düşük. Ayrıca ETS 2 MP ve Arma 3 işlemciye bakan bir oyun. Özellikle Arma 3 sadece işlemciye ve SSD ye göre çalışıyor. Bi de çift kanal RAM kullanmak AMD işlemcilerde çok önemli.
Bu durumun işlemciyle alakası yok, oyun ile alakalı bir durum. Yoğunluk olan yerlerde FPS dibe vuruyor, dediğim gibi 6-7 FPS'leri bile gördüm. :) Singleplayer'da V-Sync açıyorum mesela sabit 60 FPS'te oynuyorum hep, online'da böyle olmuyor, FPS'in dibe vurduğu dahi oluyor. Yani işlemciyle alakası yok, MP sıkıntılı.

Bu durumun işlemciyle alakası yok, oyun ile alakalı bir durum. Yoğunluk olan yerlerde FPS dibe vuruyor, dediğim gibi 6-7 FPS'leri bile gördüm. :) Singleplayer'da V-Sync açıyorum mesela sabit 60 FPS'te oynuyorum hep, online'da böyle olmuyor, FPS'in dibe vurduğu dahi oluyor. Yani işlemciyle alakası yok, MP sıkıntılı.
Tabi ki 7 yıllık bir oyunda çok fazla oyuncu olunca kasması normal. Ama günümüz oyunlarına ve i7 7700K ile R5 2600X arasındaki ETS 2 MP farkını görünce öne sürdüğüm düşünce gayet mantıklı. Bizzat zaten R5 2600X ile 100 saate yakın ETS 2, 400 saate yakın Arma 3 oynadım.

Merhabalar 2000+ saatim bu oyunda geçti hala geçiyor 😊 sisteminiz oyunun sistem gereksinimleri için düşük değil üst düzeyde. ETS2 ilk çıktığında dx9 mimarisini kullanıyor idi . Son yıllarda yapılan dlc + çeşitli özellikler haritalar üzerinde yenileme güncelleme ile eklendiğinden Dx9 artık istenen performansı verememekte bu nedenle şehirlerde , objelerin bol olduğu yerlerde kasma sorunu vardır . Ancak üzülmeyin SCS Software dx11 e geçiş sürecini başlattı şuanda test beta sürecinde olsa da önümüzdeki dönemlerde tamamen dx11 e geçiş olacaktır .Eğer oyununuz orjinal ise Steam den oyunu açar iken seçenekler çıkar oradan "Dx11" seçeneği ile giriş yapar iseniz bir nebze olsun kasma sorunu gider ayrıca sisteminizi tam verimli bir şekilde kullanırsınız ....

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı