Rehber ETS 2 Skin Yapımı

19456

Kilopat
Makaleler
5
Merhabalar;

Uzun zamandır Ets 2 oynuyorum ve tasarım konusu ilgimi çektiği için firmama skin yapmak istedim.

DA.png

Hemen anlatıma başlayalım.

Öncelikle ihtiyacımız olanlar;

Mod Studio 2: Skin' i derlemek için gereklidir. Google' a ''Mod Studio 2'' yazıp kendi sitesinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Ets 2 Templates: Burada yapmak istediğimiz tırın ölçüleri var diyebiliriz.
İndirme linki; Download ETS Templates game version zip

Bunlar tamam ise yapımına geçelim.

Mod Studio 2' yi açıyoruz ve akabinde;

Dosya> New Project> ETS2 Mod Project

gd.png

2.png

Add Template> Advanced Truck Skin

3.png

Sol Menüden Advanced Truck Skin' e tıklayıp sağ tarafta tırımızı seçiyoruz.

4.png

Basic menüsünde;

Name yazan kısımlara isim verip ''Skin Price'' yazan yere oyundaki fiyatını belirliyoruz. Diğerleri kalabilir.

5.png

Icon menüsünde modumuza ''Browse'' diyerek ikon seçiyoruz. Ben ''Use Default'' yani varsayılanı kullan dedim.

6.png

Gelelim en önemli yere. ''Skins'' menüsünde yapmış olduğumuz tasarımı ''Browse'' diyerek seçiyoruz. Ben tasarımımı Photoshop CC ile yaptım. Tasarım yapmak için indirdiğim Template dosyasından seçtiğim tırın çizimini Photoshop' ta açıyorum ve üstüne siyah bir katman atıyorum bu katman tırımın rengi olacak. Daha sonra Katmanın opaklığını %50 yapıyorum ki arkaplanda nereyi çizdiğimi göreyim. İşim bitince opaklığı tekrar %100 yapıyorum.

Konunun en altına küçük resim olarak ekliyorum ne demek istediğim anlaşılacak.

7.png

Diğer menüleri ellemeden (Metalik renklerle uğraşmadım) üstten tekrar dosya kısmına gelip Export Mod' a tıklayıp alt kısımda Export' a tıklayıp Modumu kaydediyorum ve Belgelerim> Euro Truck Simulator 2> Mod klasörüne atıp oyunda mod yöneticisinden aktifleştiriyorum.

Dosya Ekleri

• Tasarım.png
    Tasarım.png
    623,4 KB · Görüntüleme: 146
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı