Aşırı yemek yenilmemesine rağmen kilo alımı

Vergi_veren

Decapat
WIN_20240309_15_43_28_Pro1.jpg
WIN_20240420_15_22_25_Pro.jpg

Son birkaç ayda galiba 2 katına çıktım :/. Kilomu tam bilmiyorum ama en son 80 civarıydım. Şu an kaçım bilmiyorum. 90 varım belki de. Ne yapmalıyım? Babamı beni spor salonuna yazdırması için ne yapmalıyım? Yaşım 15 çok yakında 16 olacağım. Boyum 176 cm. Bilgisayar başında oturmaktan aldım gibime geliyor. Günde 7 saatten aşağı durmuyorum. Hafta sonları 10 saati geçiyor. Duruşumun bozulmasından korkuyorum ve sanırım hafiften bozuldu. Bana ne önerirsiniz? Çok mu aldım?

Son düzenleme:
Kilodan ziyade yağ oranın yüksek duruyor. Spora izin alamasan bile evde, dışarıda mutlaka bir şeyler yap. Bilgisayar başında geçirdiğin süreleri azaltmaya çalış.
Benim anlamadığım kilo yüksek olmadan yağ oranı nası yüksek oluyor? Sizce kaç duruyorum?

174 90kg yim benden kilolu duruyorsunuz. Kas kütlesinden ziyade yağ oranınız çok fazla.
Anladım. Nasıl arttırırım en hızlı şekilde. Yağlar kasa dönüşür mü?

Benim anlamadığım kilo yüksek olmadan yağ oranı nası yüksek oluyor? Sizce kaç duruyorum?

Anladım. Nasıl arttırırım en hızlı şekilde. Yağlar kasa dönüşür mü?
Yağlar kasa dönüşmez. Kalori açığı verip,yeterli protein tüketip ağırlık antrenmanı yaparsan 6-7 ayda forma girersin. Eğer ben kastanda kaybedeyim ama kilo vereyim derseniz 5 aya varmadan ciddi rakamlarda kilo verebilirsiniz.

Geri
Yukarı