ETS 2'de V-Sync açıkken coil whine sesi çıkması normal mi?

Hyperf1low

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel i7 4770-ASUS Q87M-PLUS/BM6AE - Samsung 16 GB (2x8) DDR3 1333 MHZ Dual - MSİ GTX 1060 6GB GAMİNG X - Transcend 128GB 2.5" SATA III SSD720-Toshiba 500GB DT01ACA050- Seagate Momentus ST9500325AS 500 GB HDD
Ekran kartı
Msi GTX 1060 6GB
Merhaba öncelikle, ETS 2'de yaşadığım coil whine sorununu anlatayım. FPS'e 60 sabitliyorum, menüde coil whine sesi yok fakat oyunu başlattığımda ufak bir coil whine sesi geliyor. Bunun zararlı olmadığını ben de biliyorum fakat daha önce FPS sabit değilken PC bir kere, restart atmaya çalışırken sanırım ekran kartından kıvılcım atmıştı. Bu yüzden biraz endişeliyim.

Merhaba öncelikle, ETS 2'de yaşadığım coil whine sorununu anlatayım. FPS'e 60 sabitliyorum, menüde coil whine sesi yok fakat oyunu başlattığımda ufak bir coil whine sesi geliyor. Bunun zararlı olmadığını ben de biliyorum fakat daha önce FPS sabit değilken PC bir kere, restart atmaya çalışırken sanırım ekran kartından kıvılcım atmıştı. Bu yüzden biraz endişeliyim.
Coil whine sıkıntı etmez bende de oluyor da o kıvılcım olayı biraz tehlikeli imiş. Güç kablolarında sıkıntı olabilir

Ekran kartının tam olarak neresinden kıvılcım attı? Teknik olarak tek kıvılcım atacağı yer güç bağlantısının olduğu kısım.
Sanırım surdan atmıstı. Atması mumkun değilse herhalde hayal gördüm

Dosya Ekleri

• msi-gtx-1060-inceleme-geforce-nvidia-gaming-x-6g-technopat-heatpipe.jpg
    msi-gtx-1060-inceleme-geforce-nvidia-gaming-x-6g-technopat-heatpipe.jpg
    199 KB · Görüntüleme: 22
Ekran kartını çıkarın ve üzerinde fiziksel hasar var mı yanık vs olup olmadığını kontrol et. Eğer ekran kartında belirgin bir hasar varsa, kartın değiştirilmesi vb gerekebilir.
Ekran kartında hiç bir sıkıntı yok saatlerce rdr2 oynadım driver güncellemesi yaptım yük altına soktum hiç birşey yok. Attığım fotograf'da kıvılcımın attıgı yeri işaretledim. Oradan atması mümkün değilse öyle zannetmiş'de olabilirim.

Ekran kartında hiçbir sıkıntı yok saatlerce RDR2 oynadım driver güncellemesi yaptım yük altına soktum hiçbir şey yok. Attığım Fotograf'da kıvılcımın attığı yeri işaretledim. Oradan atması mümkün değilse öyle zannetmiş'de olabilirim.

Oradan kıvılcım çıkar mı pek bilmem, yanlış görmüşsünüzdür büyük ihtimal. Yanık kokusu vs yok ise vb bir şey olmaz.

Oradan kıvılcım çıkar mı pek bilmem, yanlış görmüşsünüzdür büyük ihtimal. Yanık kokusu vs yok ise vb bir şey olmaz.
Vallahi ekran kartını satın aldığımdan beri sadece sıcak plastik kokusu var o normalmidir

Zaten yanık olsa ekran kartı çalışmaz herhalde değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı