EU4 asker üretme süresini kısaltmak

annihilator

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kuzeyde
Arkadaşlar EU4 oynuyordum fakat ben üşengeç bir insanım o yüzden asker ürettiğim zaman üretim süresi çok uzun oluyor ve bunu beklemek çok sıkıcı.
Sizden istediğim asker üretim süresini kısaltan bir hile veya oyun klasöründe bir dosya da olabilir.

Peki nasıl yapacağım ?
Google a "Europa Universalis 4 cheat engine" yazin ve arayin. Ilk sirada cheatengine forumlarinin cikmasi lazim. Oradaki konuda cheat table var hazir olarak nasil kullanilacagini da oradan ogrenebilirsin. Cheat table, cheat engine ile calisan ve bir cok scriptin bir arada oldugu tablolardir. Table i acinca butun scriptler cheat engine ekraninda gorunur zaten.

Hileye gerek yok. Şehrin üretim seviyesini yükseltirsen kısalır. Ama illa hile istiyorum dersen é tuşuna basarak konsolu aç, sonra date yazıp yanına askerlerin biteceği tarihi yaz. Bu kadar. Ama hile ile tadı çıkmaz.

Bilemedim şimdi.
Ben "Own"hilesini kullanarak Avrupa fatihi oldum.
Hile çok sıkıcı oluyor oyun. Oyundan soğursun. Önce güçlü ülkelerle oyna alış sonra dandik ülkelerle oynarsın. Mesela sırayla Osmanlı, Moskova, Fransa, Polonya, Kastilya, İngiltere, İsveç, Timurlar, Tunus bunlar güçlü ülkeler. Sonra diğer ülkelere geçersin.

Naçizane fikrim, hilesiz oyun ÇOK ÇOK zevkli. Hile hiç kullanmadım. Hatta bir keresinde Osmanlıyla dünya fethine bile çok yaklaşmıştım. 1650 yılları gibi tüm Amerika Kıyı şehirleri, Afrika koloni şehirleri, Karayipler, İberya, İtalya, Fransanın yarısı, tüm Rusya, Polonya ve Litvanyanın yaklaşık %80'i vs benimdi. Timuru yutmuştum, Hindistan kıyıları benimdi. Bir şekilde Ming'de çıkan isyanlar sayesinde Ming çok ufak kalınca onu da vassal yapmış, topraklarını ona geri besliyordum. Ne olduysa oldu, save dosyası silindi.. Ama o oyunu oynarkenki zevki kelimelerle anlatamam. Mü-kem-mel. Hatta ekran görüntüsünü bir foruma atmıştım bulabilirsem buraya da koyayım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı