EU4 devlet ilhakı kabul etmiyor

OYun

Picopat
Arkadaşlar EU4'de bir devleti ilhak ediyorum kabul etmiyor, 1 yıl sonra anca kabul ediliyor tam ilhak talebim.

Şöyle oluyor:
Olumlu: 32
Olumsuz: -2231.

Bekledikten sonra 100-0 oluyor ama çok sıkıcı, bir çözümü yok mu?

Arkadaşlar EU4'de bir devleti ilhak ediyorum kabul etmiyor, 1 yıl sonra anca kabul ediliyor tam ilhak talebim.

Şöyle oluyor:

Almaya çalıştığınız eyaletin çevresinde kontrol etmediğiniz kale varsa -1000 veriyor. Önce kaleleri düşürmeniz lazım.

Ben devletinin eyaletini alıyorum ama orada top oluyor bombalıyor kaleyi nasıl düşüreceğim kusura bakmayın yeniyimde. Saçma biraz sorular.

Vasalını ilhak ediyorsun sanırım. Eğer vassalına karşı ordun güçsüzse veya o ülkeyle ilişkin zayıfsa ilhak süresi çok uzar. Ayrıca olumsuz kısmının üzerine gelirsen nedenlerini de görebilirsin.

Oyunun şehir zapt etme mekaniği kimilerine mantıksız gelebilecek bazı kurallar içeriyor.
En temel mekanik: Bir eyaleti almadan önce eğer komşu eyaletlerde bir kale varsa onu düşürmeniz gerekmektedir.

Ben devletinin eyaletini alıyorum ama orada top oluyor bombalıyor kaleyi nasıl düşüreceğim kusura bakmayın yeniyimde. Saçma biraz sorular.
Top oluyor kısmını anlamadım. Kaleler oyunun başında çok yavaş düşüyor ancak 7. askeri teknoloji ile gelen Topçu birimleri bunun için yapılmış birimler, işi çok hızlandırıyorlar. Aynı zamanda gemi üstünlüğünüz varsa ve kuşattığınız yerin denize kıyısı varsa gemilerinizle o eyaleti denizden bombalayabiliyorsunuz, 50 askeri puan karşılığında. Bunun aynısını toplarla da yapabilirsiniz, ikisi de kalenin duvarlarının yıkılmasını ve daha çabuk ilerlemenizi sağlar.

Şöyle oluyor:

Etmemesinin bir sürü sebebi olabilir. Ele geçemediğim kale, düşmanın hala sağlam olan ordusu, savaşın çok kısa sürmesi bunlardan birkaçı.

Geri
Yukarı