EU4 İspanya güncellemesi

ImLordOfLies

Hectopat
Yer
Kocasinan/KAYSERİ
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem sorumlusu
EU4 yeni gelen güncelleme ile Iberia üzerinde çok fazla değişiklik gelmiş.
Bunlardan birincisi Holy State olayı. Iberia ülkeleri statelerini holy state oalrak değiştirip farklı bonuslar alabiliyor.
Oyunda korsanlık mentalitesi tamamen değişmiş durumda. Artık açıktaki gemilerle de kalelere top atışı yapabiliyorsunuz, Korsanlarla toprakları kuşatabiliyorsunuz, korsan devletler (kongo vs) onlarda değişiklik var fakat okuyamadım.
Galley sınıfı gemiler açık denizde -2 olarak başlamıyor artık.
Flagship olayı gelmiş. Sancak geminiz seçtiğiniz sınıftan yapılıyor. Heavyshipte 40 top varken flagshipte 80 adet top var.
Castillie parçalanmamış onun yerine büyük toprakları küçük parçalara ayırmışlar. Leon 3 parçaya bölünmüş.
En güzel yanı bana göre korsanlık ve donanma yönünde yapılan değişiklikler. Özellikle korsan attığınız yerlerin işgal edilmesi (korsan devletlere özel denilmişti emin değilim.)
Görüşleriniz neler?

Gayet başarılı bir güncelleme olmuş, eski bilgisayarımda mecburen korsan oynuyordum fakat kış indirimleriyle birlikte alacağım oyunlar listesinde 1.sırada yer alıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı