EU4 Koalisyon sorunu

Makaleler
2
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar.
EU4 Osmanlı İmparatorluğu'nda ne zaman 2-3 tane toprak alsam hemen koalisyon kuruyorlar.
İlk kayıtta ilk olarak İstanbul ve Atina'yı aldım sonra başka bir ülkeye claim attım hemen koailisyon kurup bana saldırdılar.
İkinci kayıtta ise İstanbul ve Sinop'u aldım başka bir ülkeye claim attım direkt koailisyon kurup bütün zevkimi bozdular.
Acaba koalisyonlara karşı en iyi çözüm nedir?

Avrupa'ya açılırsan genellikle aynı dine sahip krallıklar olduğu için koalisyon kurmaları daha muhtemel oluyor, ki İstanbul'u ele geçirmekle başlayınca bu sorunla karşı karşıya kalman şaşırtıcı değil. İlk olarak Asya'da ilerlemen daha kolay olacaktır. Saldırmadan önce saldırmak istediğin devletin yanında bulunan devletlerin etkilenme durumuna göre diplomat göndermen koalisyonu geciktirir.

Bu anlattıklarım daha oyunun en basit şeyleri, oyunu tam anlamıyla kavraman için daha detaylı bir rehbere ihtiyacın var.

Peki Osmanlı'da Asya'dan başlıyacaksak sizce hangi devletle başlamalıyız?
Timur İmparatorluğu büyük ihtimalle koalisyon oluşturur sana. Bu yüzden ilişkileri daha yakın olan devletlere ve Timur İmparatorluğu'na diplomat gönder, yakın olmayanlara ise savaş açabilirsin. Zaten EU4'te Osmanlı İmparatorluğu ile büyümek çocuk oyuncağı, oyunu öğrendikten sonra direkt olarak Avrupa krallıklarını bile ele geçirebilirsin.

-Öncelikle ülkelere ateşkes süresi bitmeden savaş açmamalısın.
-Savaşı açtığın devletin müttefiğin'den toprak almamaya çalış.
-İstanbul'u aldıktan sonra Bohemya devletini,Fransa İngiltere'yi yendikten sonra Fransa'yı müttefik alırsan kolay kolay koalisyon oluşsa bile savaş açamazlar.(Fransa'yı alamazsan Tunus geçici bir müttefik olabilir)
-Barış antlaşması yaptığın ekranda sağ altta koalisyon işareti var ona dikkat et -50'yi geçen ülkeler genelde koalisyona girer.
-Timur'un hiçbir oyunumda koalisyona girdiğini görmedim (y)

dostum istersen ekle beraber oynayalım soruna cevap vermek isterdim budan ancak resim takviyesi ile anlatmam lazım işte olduğum için kusura bakma eklersen yarın oynarız ve bildiklerimi sana aktarmaya çalışırım.

Steam Community :: 4K 'UneVenTFuL
ayrıca en çok etkileyen başka bir konuda savaş dan sonra fazla toprak parçası alandır en çok bu etkiler. Bundan başka itibar güç sıralaması gibi çok ufak şeyler de etkiler.

Son düzenleme:
Bende de aynı sorun var Bohemya Fransa Tunusla ittifak kuruyorum her oyun her seferinde koalisyon yiyorum.Aq qoyunluyu alıyorum bi bakıyorum 10 tane ülke koalisyonda dalıyorlar savaşı kazanıyorum.Tekrar koalisyona giriyorlar bu sefer fransa veya bohemya gelemiyor kaybediyorum tüm zevki gidiyor.Memlükle ilişki geliştirip de girmeye çalışıyorum her türlü giriyor koalisyona

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı