EU4 prestij nasıl arttırılır?

Yapma canım ben onu biliyorum :D Hangi devletle kasmaya çalışıyor söylerse ona uygun fikirler söylerdim.

O şekilde sandınız sandım 😅 Hocam devletten devlete pek değişen bir şey değil zaten prestij puanı kazanımı. Bence o kadar detaya gerek yok, ister istemez kazanılıyor zaten.

Osmanlı ile Religious gitmenin en azından başlarda manası yok. Prestiji savaş yaparak, rivallerinize savaş açıp humiliate ederek, devletlerin başka devletlerle dostluklarını ve düşmanlıklarını bozarak kazanabilirsiniz.
Ayrıca rivallerinizden toprak almak bile size power projection ve prestij kazandırır.

Son düzenleme:
Prestij için koskoca bir idea slotunu harcamak gereksiz bence. Osmanlı ile Maraz Ali misali vura vura gidiyorsun zaten. Bir doğudan bir batıdan şekilde savaşırsan hem sürekli yüksek MT'de kalırsın, hem AE'n dengelenmiş olur hem de prestijini yükseltmiş olursun.

Osmanlı ile Religious gitmenin en azından başlarda manası yok. Prestiji savaş yaparak, rivallerinize savaş açıp humiliate ederek, devletlerin başka devletlerle dostluklarını ve düşmanlıklarını bozarak kazanabilirsiniz.
Ayrıca rivallerinizden toprak almak bile size power projection ve prestij kazandırır.
Religious gider ve topraklarını sünni yapar. 2. idea olarak gayet uygun.

Religious gider ve topraklarını sünni yapar. 2. idea olarak gayet uygun.
Sadece Şii ve öteki mezhepleri çevirmek için gitmesi mantıksız. Hristiyanları çeviremiyor eminim biliyorsunuzdur:) Dhimmi den dolayı. İlk idea için Administrive, 2. için de Quantitiy giderim ben her ne kadar Osmanlı'nın ihtiyacı olmasa da.

Son düzenleme:
Sadece Şii ve öteki mezhepleri çevirmek için gitmesi mantıksız. Hristiyanları çeviremiyor eminim biliyorsunuzdur:) Dhimmi den dolayı. İlk idea için Administrive, 2. için de Quantitiy giderim ben her ne kadar Osmanlı'nın ihtiyacı olmasa da.
Ahh be adamım, maalesef oyunu bilmiyorsun :D onu kaldırmak için sadece sol tıklayıp evet demen gerekiyor bu kadar, bütün topraklarını sünni yapar.

Yahu iyi de onu yapmanın manası ne:D Religious unitye bir etkileri olmuyor ayrıca isyan riski daha düşük oluyor. İlk idea Adm alıp Osmanlı ulusal fikri ile birlikte neredeyse bedavaya toprak core yapmak varken religious gerçekten ilginç bir tercih olur.

Yahu iyi de onu yapmanın manası ne:D Religious unitye bir etkileri olmuyor ayrıca isyan riski daha düşük oluyor. İlk idea Adm alıp Osmanlı ulusal fikri ile birlikte neredeyse bedavaya toprak core yapmak varken religious gerçekten ilginç bir tercih olur.
Şimdi bir toprağın senin dininden se religious la +3 tolerance alıyor, bu bile yeterli.

Geri
Yukarı