EU4 prestij nasıl arttırılır?

Yahu iyi de onu yapmanın manası ne:D Religious unitye bir etkileri olmuyor ayrıca isyan riski daha düşük oluyor. İlk idea Adm alıp Osmanlı ulusal fikri ile birlikte neredeyse bedavaya toprak core yapmak varken religious gerçekten ilginç bir tercih olur.

İlk ideayı ADM alırsa manpower kasamaz.

Şimdi bir toprağın senin dininden se religious la +3 tolerance alıyor, bu bile yeterli.
Herkesin kendi oynayış tarzı, bence religious almak mantıksız.
İlk ideayı ADM alırsa manpower kasamaz.
Osmanlı ile kararlar kısmından 100 askeri puan karşılığında devşirmeyi alırsanız rahat rahat manpower kasarsınız. Ayrıca Osmanlı Quantitiy almasa bile rahat manpower kasan bir ülke.

Herkesin kendi oynayış tarzı, bence religious almak mantıksız.

Osmanlı ile kararlar kısmından 100 askeri puan karşılığında devşirmeyi alırsanız rahat rahat manpower kasarsınız. Ayrıca Osmanlı Quantitiy almasa bile rahat manpower kasan bir ülke.
Bence si yok bu işin, ben tecrübeye dayanarak söylüyorum. Quanity osmanlı için şart. Herhangi bir Manpower Buff'ı yok. İleride 3 büyük devlete karşı savaşamaz.

Bencesi yok bu işin, ben tecrübeye dayanarak söylüyorum. Quanity osmanlı için şart. Herhangi bir Manpower Buff'ı yok. İleride 3 büyük devlete karşı savaşamaz.
Osmanlı için şart olmasının tek sebebi attritiona çok asker kaybedecek olması. Ordu düzgün ayarlanırsa gerek bile yok. En son 1.30 güncellemesinde Osmanlı oynadım. Değiştiyse bilemem. Ben quantitiy olmadan oynadım ve gayet rahat bir oyundu.

Osmanlı için şart olmasının tek sebebi attritiona çok asker kaybedecek olması. Ordu düzgün ayarlanırsa gerek bile yok. En son 1.30 güncellemesinde Osmanlı oynadım. Değiştiyse bilemem. Ben quantitiy olmadan oynadım ve gayet rahat bir oyundu.
Osmanlı ile very hard dan başka oynamayan ben quanity şart diyorum. İspanya Avusturya Rusya ile aynı anda savaşması gerekebiliyor, Commonwealth'ı saymadım daha.

Quantity gerçekten şart. Memlük savaşında çok yorulurken hızlı toparlanması gerekiyor. Daha Macaristan, Avusturya, Venedik, Timur gibi devletlerle de savaşılacağını göz önünde bulundurursak çok fazla manpower sıkıntısı çekilir.

Geri
Yukarı