Euro 10TL'yi geçti

Ne doktoru olduğuna göre değişir. Cerrah, radyoloji vs. Olursanız en az 20 bin alırsınız. Evet haklısnız Almanya'dan Türkiye'ye gelince rahat yaşarsın ama adam Almanya'da yaşıyor Türkiye'de değil. Birim olarak karşılaştırın.

Hocam zaten hem TL cinsinden, hem birim üzerinden yaptım. Bahsettiğim iPhone örneğinde euro TL kısmını silin birim diye okuyun.:)

Ne doktoru olduğuna göre değişir. Cerrah, Radyoloji vs . olursanız en az 20 bin alırsınız. Evet haklısnız Almanya'dan Türkiye'ye gelince rahat yaşarsın ama adam Almanya'da yaşıyor Türkiyede değil. Birim olarak karşılaştırın.
Arkadaş onu anlatmış. Birim olarak karşılaştırınca da alım gücü yüksek onların. Bunla alakalı bir sürü video var izleyebilirsiniz.

O şekilde karşılaştırınca da Almanya daha iyi oluyor.
Arkadaş onu anlatmış. Birim olarak karşılaştırınca da alım gücü yüksek onların. Bunla alakalı bir sürü video var izleyebilirsiniz.
Asgari ücret ile 1600 Euro'ya çalışan birisi 1200 Euro'ya iPhone 12 Pro Max alamaz. Ancak Amerika gibi yerlerde çok rahat alır ama Almanya'da asgari ücretle rahat yaşamak için aç susuz kalmanız gerekli ama aynısını Amerika,Avusturya için söylemem.

Asgari ücret ile 1600 Euro'ya çalışan birisi iPhone 12 Pro Max alamaz. Ancak Amerika gibi yerlerde çok rahat alır ama Almanya'da asgari ücretle rahat yaşamak için aç susuz kalmanız gerekli ama aynısını Amerika, Avusturya için söylemem.

Hocam yapmayın, videolara açıp bakabilirsiniz. Adam senin 10TL aldığın kare milkayı 1.27 euroya alıyor.
Euro 10 TL'yi geçeli 3 ay oldu günaydın.

Bir gecede verilen 2 tane saçma karar ülke kötüye giderken daha kötüye gitti.

Hocam zaman zaman 8-9'a indi. Yeni konu açılmayınca ben bilgilendirmek istedim.

Ne doktoru olduğuna göre değişir. Cerrah, radyoloji vs. Olursanız en az 20 bin alırsınız. Evet haklısnız Almanya'dan Türkiye'ye gelince rahat yaşarsın ama adam Almanya'da yaşıyor Türkiye'de değil. Birim olarak karşılaştırın.

Hocam hiçbir şey değişmiyor şöyle düşün sen 10TL ile markete girdiğinde 1 içecek ve 1 çikolata alıp çıkıyorsan adam 10 euro ile bütün sepeti doldurabiliyor.

Asgari ücret ile 1600 Euro'ya çalışan birisi 1200 Euro'ya iPhone 12 Pro Max alamaz. Ancak Amerika gibi yerlerde çok rahat alır ama Almanya'da asgari ücretle rahat yaşamak için aç susuz kalmanız gerekli ama aynısını Amerika,Avusturya için söylemem.
Aç susuz mu yaşar? Hocam hiç mi bunla alakalı video izlemediniz. Sadece alım güçlerini karşılaştıranlar bile var. Bilmeden yorum yapmayın.

Hocam yapmayın, videolara açıp bakabilirsiniz. Adam senin 10TL aldığın kare milkayı 1.27 euroya alıyor.

Hocam zaman zaman 8-9'a indi. Yeni konu açılmayınca ben bilgilendirmek istedim.

8-9 arası olduğunda mart ayında oldu. Sonra bir gecede verilen saçma kararla 10 TL'yi hızlı bir şekilde geçti bir gecede.

Aylık yemek alışverişi için marketlerden fiyat karşılaştırın hocam. (sonuçları görünce göz yaşları akacak)
2,85 Euro ile 190gr et alınabiliyor iken ben burada 150gr'lık ekmeği 1,50tl'ye alıyorum.
Dışarıdan almak yerine dışarıya üretip verirsek ve ekonomide , eğitimde , sağlık gibi ülkenin can damarı olan bölümlere daha iyi hale getirirsek gerçekten her şey daha güzel olur.
Öğrencilerimize bakıyorum mezun olan insanlara bakıyorum gerçekten hayal kurup o hayali başarmak için çabalayan emek veren insanlar var.
Yeterli destek ile bu insanlar nelere gelir hayali bile güzel.

Ne doktoru olduğuna göre değişir. Cerrah, Radyoloji vs. Olursanız en az 20 bin alırsınız. Evet haklısnız Almanya'dan Türkiye'ye gelince rahat yaşarsın ama adam Almanya'da yaşıyor Türkiye'de değil. Birim olarak karşılaştırın.

Yok dostum öyle sayılarda maaş alman için ya profesör olman veya da özel kurumlarda kıdemli bir yere sahip olman lazım ben kendi babamdan biliyorum 6 yıl tıp okuyup TUS'u kazandı şu an uzman kalp damar cerrahı ama devlet hastanesinde kazandığı para primler dahil maksimum 11 bin 12 bin TL.

Yeni konular

Geri
Yukarı