Euro Truck Simulator 2 nasıl bir oyun?

Bohohohyoott

Hectopat
Yer
Yozgat
Daha fazla  
Öncelikle oyun Avrupa'da geçmektedir oyunda birçok şehir vardır tabii ki şehirleri DLC alarak daha artırabilirsiniz oyun lisanslı kamyonlara gezip dolaştığınız isterseniz mod yükleyip gezebildiğiniz bir oyun hata kendiniz ister modlu ister modsuz Max. 8 kişi ile gezebilir konvoy yapabiliirsiniz ya da Truckers MP Luncheri indirip toplu serverlere girebilirsiniz. Şimdi geçelim sıkça sorulan sorulara:

*Her tır var mı?
-Yok sadece Scania, Volvo, Man, Mercedes, Iveco, Renault Trucks ve Daf vardır fakat mod yüklerseniz BMC, Ford Cargo, Fmax gibi tırları sürebilirsiniz.

*Türkiye var mı?
-Var ama sadece Avrupa kısmı hatta Avrupa kısmında da Kırklareli yok bir de o Avrupa kısmında oynamak için DLC'ye ihtiyacınız var.

*Peki tırın dışını istedeğim gibi modifiye edebilir miyim?
-Oyunda hiç DLC olmadan çok az modifiye edebilirsiniz ve hemen hemen her tırın kendi modifiye DLC' ileri vardır. Ama eğer ki tırın içi için istiyorsanız kabin aksesuarları DLC'sini almanız gerekiyor.

*Fiyatı ne kadar?
-Normalde 39.00TL ama indirimlerde 9TL oluyordur.

*Parasını hak ediyor mu veya bir süre sonra sıkıçı olur mu?
-Ben oyunu 500 saat kadar oynadım hatta en sevdiğim video oyunudur hiçbir şekilde sıkmaz yanı eğer tekerlekli makinelere ilginiz varsa sıkılmazsınız ve parasını hak ediyor.

Tırlara ilgi duyuyorsanız alıp oynanır. Fakat sıktı artık. Ben de bir dönem oynardım. Devamlı DLC getirip, yeni bölgeler getirerek oyunu güncel tutmaya çalışıyorlar ama bir yere kadar. Bir ara Euro Coach Simulator çıkacaktı güya, o da unutuldu gitti.

İşin kötü tarafı ekip olarak küçük. 2-3 kişi bu oyunları geliştiriyor bildiğim kadarıyla. O yüzden bu saatten sonra yeni oyunda göremeyiz bu ekipten.

Çıktığı yıldan bu yana ara ara sürekli olarak girip oynadığım oyun. Gerek klavye ile gerek direksiyon seti ile çok oynadım ve her türlüsünden zevk alıyorum. Tabi direksiyon setinden sonra klavyeye kolay kolay dönmüyor insan. Ayrıca şu Rusya-Ukrayna meselesi yüzünden güzelim harita DLC'si de patladı. Ne güzel çıkarda oynar diyordum. Yani özetle benim gibi yük taşımaya, yolcu taşımaya meraklı insanlar için bu tarz simülasyon oyunları nimet cidden.

Şu SCS birde otobüs simülasyonu işine el atsa mükemmel olacak ama yapmıyorlar inatla. 😞

Geri
Yukarı