Ev Hamam Böceği Dolu

Benim dediğim kesin çözüm kapı aralarına sıktıktan sonra her odaya eşyaların arkasına 2 tane koy tablet. En korktuğum şey uyurken yatağıma böcek gelmesidir.

Detan maxi öneririm kesinlikle. İlk sıkıldığında değil, 12 saat sonra öldürmeye başlıyor. Böceklerin geçiş yolları üzerine sıkıyorsun, böcek oradan geçtiğinde ilaç üzerine yapışıyor ve böcek yuvasına gittiğinde tüm böceklere ilaçtan bulaştırıyor.

Hocam bütün masaların, dolapların, kapı aralarına, süpürgeliklere, pencere kenarlarına köşelerine, balkon girişine, tuvaletteki bütün deliklere, parke ise ev parke aralarına kaliteli ilaç ile doldur, sık.

Eğer gerçekten çok sorun oluyorlarsa ve ev eski parke denilen şekildeyse onların altında yuvalanabiliyorlar. Yeni parke yaptırabilirsiniz eskisini tamamen söküp temizleyin.

Evi temiz tutun, açık çöp kutusu varsa oraya yiyecek artığı gibi çekici şeyler atmayın.

Kapı girişlerine karınca tozu denilen ucuz şeyler var sarı onlardan dökebilirsiniz böceklerede etkisi oluyor.

Bütün boşlukları silikonla, alçıyla doldurun.

Kesinlikle yuvalarını bulmaya çalışın.

Bizim evde de var. Ben bu yolların hepsini uygulayarak geçirdim ama yine türedi bizim evde. Apartman biraz eski evin için yeni olsada temelinde çürükler oluşuyor ve oralardan çıkabiliyorlar. Bizim oda kapılarının kenarında içinde falan bulunuyorlar galiba. Yani aklına gelmeyen yerlerde bile olabilirler. 1 aydır görmüyorum ben ve çok mutluyum :mutlu: Böceklerden korkmam ama tiksinirim evde terlikle dolaşmaya başladım bu şeyler yüzünden.

Bütün mesajları okumadım ama bizimde daha önce başımıza gelmişti. Detan kulandık bir daha çıkan olmadı.

Profesyonel ilaç kullanmanız gerekir. Marketten tedarik edilebilen ürünlerle bu iş olmaz. İlaçlamayı siz yapacaksınız, cam pencere açık şekilde ve maske kullanarak uygulama yapmalısınız. Önerim ilaçlamadan önce ve sonra dip-köşe temizlik yapmanız. İlk uygulamadan bir ay sonra hiç böcek görmeseniz dahi bir ilaçlama daha.

Sıkmalı ilaçları falan boşver. Onlar böcekleri anlık öldürür. Yumurta bırakanlar yeniden çoğalır. Bir kere hamam böceği türü hangisi. Kara fatma diye tabir edilen büyük mü? Yoksa küçük kahverengi renkli, Alman hamam böceği diye geçen tür mü? Alman hamam böceği ise onlar çok hızlı ürerler onları kontrol altına almak çok zordur. En iyi ilaç ise bu jel olanlar var. Böcek onu yiyor hemen ölmüyor, gidiyor yuvasında ölüyor, ölen böceği yiyen böcekler de ölüyor, böyle zincirleme gidiyor. Ama bu da yeni çkacak yavruları öldürmüyor. O jeli bir haftaya bir priz içlerine, kırık çıkık, sıcak yerlere uygulamak gerekiyor.

upload_2017-6-26_2-38-44.png

Sıkmalı ilaçları falan boşver. Onlar böcekleri anlık öldürür. Yumurta bırakanlar yeniden çoğalır. Bir kere hamam böceği türü hangisi. Kara fatma diye tabir edilen büyük mü? Yoksa küçük kahverengi renkli, Alman hamam böceği diye geçen tür mü? Alman hamam böceği ise onlar çok hızlı ürerler onları kontrol altına almak çok zordur. En iyi ilaç ise bu jel olanlar var. Böcek onu yiyor hemen ölmüyor, gidiyor yuvasında ölüyor, ölen böceği yiyen böcekler de ölüyor, böyle zincirleme gidiyor. Ama bu da yeni çkacak yavruları öldürmüyor. O jeli bir haftaya bir priz içlerine, kırık çıkık, sıcak yerlere uygulamak gerekiyor.

Eki Görüntüle 244149
Abi iğrenç. Neredeyse her türlüsü var kara fatma ne ararsan var yani. Adamlar üreye üreye evi işgal etmişler, kışın üreyip stok yapıp yazın ortalıkta geziniyorlar. Hayır ne zevk alıyorlar onu da anlamıyorum ki .. İlaçlama yöntemlerinin hepsini tek tek deneyeceğim.

Geri
Yukarı