Ev hanımı icin kredi karti önerisi

Babamın ek kartı annemin üstüne ama babamın kartındaki limit yetmeyince sanırım annemin kartindaki parayı otomatik çekiyor. Bu yüzden anneme kredi kartı çıkartmak istiyoruz. Banka kartı dedim ama istemediler. Annem dışarı çıkar yemek yer kıyafet alır. Öyle internetten alışverisle pek işi olmaz. Bunun için hangi kredi kartını önerirsiniz? Annem ev hanımı ve çalışmıyor.

Babanızın/annenizin maaş bankası hangisi ise o bankadan çıkartabilirsiniz. Kampanya vs. en çok Axess'te oluyor sanırım.

Enpara, geliri olanlara bile zor kart veriyor. İyi bir kredi notu ve diğer şartlar gerekiyor. Onaylayacağını sanmıyorum.

Geliri tespit edilemeyen kişilere 2000 TL limite kadar kart verilebiliyor. Vermek, bankanın kararına kalmış.

Hangi banka onaylarsa ona gidebilirsiniz açıkçası. Kredi notu varsa başvuru onaylanabilir ama onun dışında banka ancak isterse başvuruyu onaylar. VakıfBank belki kart verebilir.
Tespit edilebilir gelirim yok ama 10K limitli kartım var mesela. Kullandığım banka Ziraat Bankası. Çünkü bankalar kredi notuna çok önem veriyor. Pandemi Destek kredisi alıp kredi notumu 1700 civarlarına çıkarınca tüm bankalar kredi verir oldu. Bazı fırsatlar değerlendirilip kart alınabilir. Tabi bu puan yükseltme işi en iyi şekilde 6 ay sürüyor.

Tespit edilebilir gelirim yok ama 10 bin limitli kartım var mesela.
En azından bir kere geliriniz gözüktüyse, sigortanız olduysa veya vadeli hesabınız varsa ve/veya kredi notunuz iyiyse gelire rastgele bir şey girerseniz de onu genelde kabul ediyorlar. 25000 TL girerseniz 100000 TL limitli kart bile verirler yani bir noktadan sonra. Konu sahibinin annesi, ev hanımı olduğu için ve daha önceden kredili ürün kullanmadığı için kredi notu oluşmayacaktır. Bu durumda da değerlendirmeye göre 2000 TL'ye kadar belki kart verebilirler. Bankalar, duruma göre bu koşulu esnetebiliyor.

Dışarı çıkıp yemek yiyip kıyafet almak için de kredi kartına ihtiyaç duyulacağını sanmıyorum.

Hocam, kredi kartı limitlidir. O limit dahilinde harcama yapabilirsin. Papara önceden para yüklenmesi gereken bir karttır. Umarım anlayabilmişsindir.

Son düzenleyen: Moderatör:
En azından bir kere geliriniz gözüktüyse, sigortanız olduysa veya vadeli hesabınız varsa ve/veya kredi notunuz iyiyse gelire rastgele bir şey girerseniz de onu genelde kabul ediyorlar. 25000 TL girerseniz 100000 TL limitli kart bile verirler yani bir noktadan sonra. Konu sahibinin annesi, ev hanımı olduğu için ve daha önceden kredili ürün kullanmadığı için kredi notu oluşmayacaktır. Bu durumda da değerlendirmeye göre 2000 TL'ye kadar belki kart verebilirler. Bankalar, duruma göre bu koşulu esnetebiliyor.
Dediğinizde sonuna kadar haklısınız. Hele ki şu an bulunduğumuz süreçten dolayı kredi vb. kullandırma şartları çok esnedi. Bankalar müşterilerine kart vb. vermek için uğraşıyor.

Kredi kartının ne olduğunu bilmediğimi mi düşünüyorsun?

Arkadaş zaten konuda demiş annesinin banka kartı varmış diye banka kartı ön ödemeli kart yani Papara ile aynıdır sadece ön ödemeli kartlar 18 yaş altına açılabilir banka kartları da 18 yaş altına açılabilir fakat veliyle banka şubesine gitmeniz gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı