Çözüldü Ev interneti ile ev telefonu taahhütleri farklı tarihlerde bitiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

WeCooL

Hectopat
Yer
Bolu/Merkez
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim üzere Türk Telekom üzerinden indirimli internet ve ev telefonu hizmeti almaktayım lakin kafama takılan bir soru var. Ev internetinin taahhüt süresi 12.aralık 2021 tarihinde ev telefonunun taahhüt süresi ise haziran 2022'de sona eriyor ev internetimin taahhüt süresi 12 Aralıkta sona ereceği için icabında altyapım 100 megabite kadar destekliyor. Hat değerlerim için daha önce profilimde konu açmıştım oradan bulabilirsiniz Türk Telekom düşük internet hızlarını yüksek fiyatlara sattığı için internetin taahhüt süresi dolunca başka ISS'leri tercih etmeyi düşünebilirim lakin internet hattımı başka ISS firmalarından birine taşımak istersem ev telefonu taahhüt süresi olduğu için başka ISS'ye geçerken bir problem ile karşılaşma ihtimalim var mı?

Çözüm
peki başka sağlayıcıya mevcut TTNET aboneliğimi mi taşımalı mıyım yoksa sıfırdan başvurumu yapmalıyım sizce hangi yöntem beni mağdur etmez ?
Hocam geçiş yapın. Öbür türlü eğer sıfırdan hat isterseniz portunuz boşa çıkar ve abonelik bekleyen başka birine verilir portunuz. Eğer bölgenizde port sorunu varsa oldukça sıkıntı çıkarabilir. Port sorunu yoksa da bile geçiş yapmak çok daha hızlı bir yöntem. Tavsiyem direkt geçiş yapın. Portunuzu kaybetme riskiniz olmaz hem de işlemleriniz maksimum 5 güne hallolur geçişiniz tamamlanır.
Geçiş işleminden sonra da dilerseniz ev telefonu hizmetinizi tamamen kapattırıp doğrudan yalın internet kullanabilirsiniz.
Eskiden galiba insanlara evtelefonunu kakalamak için böyle bir şeyye girişmişler. Benim ev telefonum yok ama internet bağlı.

Haklı Olabilirsiniz indirim yapıyoruz diye ev telefonu ile taahhüt yapılıyor inanın fazla ihityaç duymuyorum
başka fikri olan var mı ? uzun zamandır İSS araştırması yapıyorum kafamda ev telefonu İSS geçişi sırasında bir problem olur mu diye düşünüp duruyorum

İstiyorsanız başka sağlayıcıya geçin. Daha sonra kullanmıyorsanız ev telefonu hizmetinizi tamamen sonlandırın. Yıl olmuş 2021. Böyle bir zorunluluk bile yok.

peki başka sağlayıcıya mevcut TTNET aboneliğimi mi taşımalı mıyım yoksa sıfırdan başvurumu yapmalıyım sizce hangi yöntem beni mağdur etmez ?

Hocam geçiş yapın. Öbür türlü eğer sıfırdan hat isterseniz portunuz boşa çıkar ve abonelik bekleyen başka birine verilir portunuz. Eğer bölgenizde port sorunu varsa oldukça sıkıntı çıkarabilir. Port sorunu yoksa da bile geçiş yapmak çok daha hızlı bir yöntem. Tavsiyem direkt geçiş yapın. Portunuzu kaybetme riskiniz olmaz hem de işlemleriniz maksimum 5 güne hallolur geçişiniz tamamlanır.
Geçiş işleminden sonra da dilerseniz ev telefonu hizmetinizi tamamen kapattırıp doğrudan yalın internet kullanabilirsiniz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı