Ev Telefonundan Kendini Polis Olarak Tanıtan Dolandırıcı Aradı

Ahmet54

Kilopat
Yer
Sakarya
Merhaba arkadaşlar.

Dün başıma gelen bir olaydan bahsedeceğim. Sabah saat 10.50 civarlarında yatağımda uyuyorken ev telefonu çaldı. Uyku sersemi olarak kalktım ve telefonu açtım. Sapanca İlçe Emniyet Müdürlüğünden aradığını ve Başkomiser olduğunu söyledi. Ben uyku sersemi olduğum için dolandırıcı olduğu aklımdan geçmedi. Yaşımın reşit olup olmadığını sordu, ben de 21 yaşında olduğumu söyledim. Babam ile annemin mesleklerini sordu, ve babamın telefon numarasını istediler. Normal bir insan olarak polis ile işim olmayan ben de korktum. Babamın telefon numarasını verdim. Arkada polis arkadaşına verir gibi yaptı ve babamla konuşuyor gibi kısık bir ses geliyordu. Babamın ve benim karakola geleceğini söyledi. 'Sözde beni korkutacaklar'. Baban ile annemin kimlik bilgilerini doğru bir şekilde aktardı. Olay nedir diye sorduğumda, adıma bir dosya olduğunu söyledi. Ev adresini söyledi kapı numarasını yanlış olduğu için dosya ulaşmamış sözde. Polis olduğunuzu nereden anlayacağım dedim. Ve elime kağıt kalem almamı söyledi. Ben de yazmaya başladım. Sapanca İlçe Emniyet Müdürlüğü Başkomiser Hakan Özmen Dosya no:... Sicil no:... Taksim:... Bu bilgileri yazdım ve ne yazdığımı tekrar etmemi istedi. Telefonu kapatmadan 155 numarasını yazıp doğrultacakmışız. Ben de yazdım 155'i ve bir kişi çıktı telefona. Arka planda da YouTube'daki polis telsiz sesinin aynısı. Benim jeton biraz geç düştü ve hemen kapattım telefonu. Ardından tekrar arıyorlardı. Ben de telefon pirizinden kablosunu çıkarttım. Babamı arayıp seni polis aradı mı diye sordum ve 'hayır' cevabını aldıktan sonra dolandırıcı olduklarını kesinleşmişti. Cep telefonundan 155'i aradım ve olayı anlattım. Dolandırıcı olduklarını, şikayet etmek için telefon numaralarını istedi; eski bir telefon olduğu için numara gözükmüyordu. Ve olay böylelikle son buldu. Siz siz olun kendilerini polis olarak tanıtanlara itibar etmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizi de aradılar :) Aynı isim Hakan.. Kısa sürdü daha soyadımızı bile söyleyemediler. Sert çıktım, kekeledi :) Nasıl bir dolandırıcılar anlamadım. Gizli numara bir de.. Neyse dikleşmeye başladı, ekip gönder çok konuşma, savcılıkta bol bol konuşacağız ne de olsa dedim. Telefon kapandı.
Böyle polisiz komiseriz falan dediklerinde ekip gönder uğraşamam seninle diyip kapatın.

Dün de annemin telefonun (sözde) %50 ucuz elektrik kampanyası sunduğunu iddia eden bir numara cevapsız çağrı bıraktı. Bu numaranın kendisini 15. kez arayışı sanırım. İşin komiği numarayı TrueCaller'da araştırdığımda şöyle bir sonuca ulaştım. Bu numarayı bu isimle kaydeden arkadaşa saygılar. :)

Screenshot_2018-10-04-22-21-55-282_com.truecaller.png

Şöyle kişiler keşke bir bana denk gelse. Acayip kafa bulmak istiyorum o kişilerle ama nerde. Annemin telefonunda arıyorlar genelde açıyorum dalga geçmek için ses gelmiyor, konuşan biri olsa keşke şu an aransam. :D

Hocam iki hat kullanıyorum çok dolandırıcı rastgelmiştir telefonda veya günlük hayatta adamlarla kafa buluyorum, adamların en büyük silahı korku aşılamak, birde anlık olduğu için paniklendiriyorlar insanları.

Geri
Yukarı