Ev temizliği hakkında konuşalım

OCD ya da dilimizce kısaca OKB' nin en belirgin yaşanan senaryosu dediğiniz gibi temizlik konusu üzerinde yaşanmaktadır hocam. 🎭

Öte yandan dediğiniz gibi ölçülü bir şekilde temizlik, tıpkı ölçülü biçimde sahip olduğumuz stres ve kaygı gibi bizi hayatta tutan yapı taşı olabilir belki de.. 🙌🏼

Yine de hazır küresel salgının halen yaşandığı şu günlerde temizliği bırakmamak esastır. 🤏🏼

Saygılarımla. 🌹
Saygılar bizden. Anlayışla, olgunlukla, ne demek istediğimi anlayarak yorum yaptığınız için... Teşekkürler, tekrar saygılar. 👍

@R.B.D hocam öncelikle günaydın sizi forumda ne zamandır görmüyordum sizi görünce bir mutlu oldum.

Bilindiği üzere dünya yaşamımızda aksiyon alırken hayatımızın bir bölümünde de "temizlik yapma" aksiyonu bulunmaktadır. 👎🏼🎭

Evet, temizlik yapmak ne kadar beni yorsada yapıyorum; genel temizlik haftada bir küçük temizlik vaktim var ise her gün yaparım.🌹

Sizce haftada kaç kere temizlik yapılmalı? 🤸🏻‍♂️

Elektrikli süpürge ile süpürme fiili icraat edilmeden önce mi ortam tozu alınmalı, yoksa sonra mı? 🥵👎🏼

Bu konuya ışık tutabilirsek eminim birçok hijyenik ve hijyenik olma güdüsüyle yanıp tutuşan üstatlarımıza faydalı olacağızdır. 👏🏼🙌🏼

Saygılarımla. 🌹

Ben önce süpürge yapıp, sonra toz alırım.
Tabii tercihler farklıdır.🌹

İyi Sosyaller hocam.

Son düzenleme:
Bence temizlik olmaz ise olmaz ve haftada 1 gün hafif ayda 1 gün ince detaylı temizlik ev için çok önemli. Bazen ara temizlikler de güzel oluyor.

Bi kere uzun zaman sınavlar yüzünden temizlik yapmadım ve dikkat etmedim kendimden utandım. 1 haftayı bazen 5 günü geçince süpürme işi odayı çöp götürür oluyor. O olaydan sonra daha da dikkatli yapıyorum.

@R.B.D hocam öncelikle günaydın sizi forumda ne zamandır görmüyordum sizi görünce bir mutlu oldum.

Evet, temizlik yapmak ne kadar beni yorsada yapıyorum; genel temizlik haftada bir küçük temizlik vaktim var ise her gün yaparım.🌹

Ben önce süpürge yapıp, sonra toz alırım.
Tabii tercihler farklıdır.🌹

İyi Sosyaller hocam.

Değerli hocam bir süredir yoktum. Yokluğumun farkına varmanız, içimde hoş bir gıdıklanma hissi ile sevince neden olmuştur. 🙌🏼

Genellikle herkes haftada bir büyük temizlik, vakit buldukça da gözüne çarpan tozları temizliyor sanırım. 🤌🏼

Süpürgeyi sonradan yaparsak ufak tefek toxlar atabileceği gerçeği olmasına karşın ben de önce toz almayı, sonra süpürmeyi tercih ediyorum ustam. 🤸🏻‍♂️

Zira bazen masa yüzeyinden toz alma fiili esnasında yere de tozlar veya bir takım materyaller düşebiliyor. Bu hususta en son süpürünce onları da temizlemiş oluyoruz görüşündeyim. 🙏🏼

Dediğiniz gibi tercihler farklıdır ve buradaki amacımız sadece bilgi paylaşımı yaparak kendimizi geliştirmek yahut davrsnışımızı doğru bir patikaya yönlendirmektir. ☝🏼

Saygılarımla. 🌹

Bence temizlik olmaz ise olmaz ve haftada 1 gün hafif ayda 1 gün ince detaylı temizlik ev için çok önemli. Bazen ara temizlikler de güzel oluyor.

Bi kere uzun zaman sınavlar yüzünden temizlik yapmadım ve dikkat etmedim kendimden utandım. 1 haftayı bazen 5 günü geçince süpürme işi odayı çöp götürür oluyor. O olaydan sonra daha da dikkatli yapıyorum.

Alışkanlığınız herkese örnek niteliğinde üstadım. 🙌🏼

Bahsettiğiniz gibi zaruri sebeplerden mütevellit almakta zorlandığınız ve vakitsizlikle harmanlanan temizlik dışı eylem sizi epey rahatsız ederek belki de sizi temizliğe karşı daha da motive edip, fikir sahibi yapmış olabilir. 🙌🏼

Değerli hocam bir süredir yoktum. Yokluğumun farkına varmanız, içimde hoş bir gıdıklanma hissi ile sevince neden olmuştur. 🙌🏼

Genellikle herkes haftada bir büyük temizlik, vakit buldukça da gözüne çarpan tozları temizliyor sanırım. 🤌🏼

Süpürgeyi sonradan yaparsak ufak tefek toxlar atabileceği gerçeği olmasına karşın ben de önce toz almayı, sonra süpürmeyi tercih ediyorum ustam. 🤸🏻‍♂️

Zira bazen masa yüzeyinden toz alma fiili esnasında yere de tozlar veya bir takım materyaller düşebiliyor. Bu hususta en son süpürünce onları da temizlemiş oluyoruz görüşündeyim. 🙏🏼

Dediğiniz gibi tercihler farklıdır ve buradaki amacımız sadece bilgi paylaşımı yaparak kendimizi geliştirmek yahut davrsnışımızı doğru bir patikaya yönlendirmektir. ☝🏼

Saygılarımla. 🌹

Sizi unutmak ne mümkün hocam?

Evet hocam gerek siz ve gerek diğer hocalarım çok iyi özetlemişler.
Aslında dediğim gibi bir fark olmuyor ama ikisini de yapıyorum önce süpürgeyi yapmak daha iyi oluyor bazı durumlarda.

Saygılarımla. 🌹
Hoş geldiniz.😍

Önemli olan iç temizliktir diyebilir miyiz?
Neden temiz olmaya ihtiyaç duyarız? Halbuki bu sadece bizde değil hayvanların çoğunda bile bir temizlik anlayışı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı