Türkiye'de rap hakkında konuşalım

Valla ben Geeflow Musab isimli sanatçıyı dinliyordum. Eski şarkıları anlamlı ama son şarkılarında çok bozdu. Eskileri açıp açıp dinlerim. Rap ile haşır neşir değilim ama 3-5 tip var her lafı küfür olunca rap olacak sanıyor.

Allame ve Sagopa dışında dinlemem. Millet dışarıda '3-2-1!' diye geziyor adam kendi sesiyle bile söylemiyor -söyleyemiyor çünkü- yazdığı sözler de aşşşırı basit ben bile yazarım onları. Ha bu arada Trap'i de güzel yapan olsa dinlerim benim için lirikalite çoğu şeyden daha önde.
Ve kötü olan Sago'da artık bozdu. Galiba '24, Bir Pesimistin Gözyaşları, Ateşten Gömlek, Kopya Kalpler, Romantizma, Drama Yolları' vb. parçalar daha gelmeyecek :(.

Son düzenleme:
Benim bildiğim Rap,Rock şarkılar genellikle evrensel veya toplumsal olayları insanlara anlatmaya çalışan müzik türleri.Susamam şarkısı bunun en güzel örneği.Zaten Rap'in kelime anlamı ağır eleştiri.Ama maalesef artık sadece alkol,para,seks gibi kavramlarla Rap yapılıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı