Psikoloji Hakkında Konuşalım

Makaleler
44
Merhabalar,
Ben psikolojiden biraz anlıyorum. Sen kimsin de psikolojiden anlıyorsun diyebilirsiniz. İlk önce kendimden bahsedeyim. Reel bilgilerimi vermeyeceğim. Ben eylül 2018 den beri tedavi görüyorum. Bipolar (duygudurum, depresyon, manik atak, şizoafektif) sorunu yaşıyorum. Bu konularda 2 yıllık deneyimim var. Doktorlarla içli dışlı oldum. Saydığım konular hakkında bir sorunu olan varsa yardımcı olabilirim. Benim hastalığım hala geçmedi ama bilgi sahibi oldum. En klasik duyduğum laf: kafana takma. Öf sihirli sözcük. Kurtuldum. Tüm hastalığım bitti. 🤣 Yok böyle bir şey. Manik atak dediğimiz olay;özgüven ve konuşma da artış, çok para harcama vb. Birde OKB yide biliyorum. OKB olarak çok el yıkama ve eşyalarım kayıp mı diye kontrol ediyorum. Çok ağır bir depresyon geçirdim. Ders stresi de vardı. 2 defa hasteneye yattım. Ben kısaca bunları yaşadım. Bu dediğim sorunu kendinde düşünen varsa yardım edeyim. Belki bir kişi dahi olsa yardımcı olabilirim. Bu arada OKB bir kadın/erkek gördüğünüzde acaba cinsel dürtü geldiğinizi hissedebilirsiniz ama bu OKB. Başka bir örnek ise; ben OKB si olan biri ile konuştum. Gusül abdestimi alamadım diye 1 saat boyunca banyoda duruyormuş. Yaşamayan saçmalık sanar fakat bu çok ciddi bir sorun. Gelin derdinizi paylaşın böyle bir şey varsa. Belki siz de bana yardımcı olabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Psikolojim bozuk.
Özel değilse biraz daha açar mısın? Neler yaşıyorsun? Ne gibi korkuların var? Veya insanlar canını mı sıkıyor?
Herkeste bozuk olan şey.
Ayriyetten bende de biraz OKB var. Çok el yıkıyorum. Ama onun dışında yok problem.
Psikoloğa gittim ama ilaçlar insanı kötü yaptığından kullanmadım. Yaş 15.
Benim psikolojim bozuldu ocak ayında. akşam 10 da yapıp akşamüstü 5-6 gibi kalkıyordum. Hastaneye yattım çıktım iyileştim. Stresimi hap ile yendim. İlaca kötü diyor bilmeyenler. Ayrıca sen psikolog psikiyatri konusunu bilmiyorsun. Lütfen yanlış anlaşılmasın. Bilmediğin için bilgilendirmek istedim. Psikiyatri ilaç uygular. Psikolog ise konuşur. İşe yarıyor yani.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı